USA C Schmaltz 5 0 1 1 0 2 0 0 0 10 0,0
Švédsko O Norell 7 0 1 1 4 -1 0 0 0 4 0,0
USA C Louis 5 0 0 0 2 0 0 0 0 4 0,0

Robin Norell je bez medaile, bronz vybojovalo Slovensko

Slovenská dvacítka se raduje ze své první medaile od roku 1999, v souboji o bronz předčila Švédy 4:2. Slováci se dostali rychle do vedení 2:0, Švédsko ale ještě v první třetině srovnalo. Ve druhé třetině bylo střelecky aktivnější Slovensko, o své výhře ale rozhodlo až na začátku třetí části v pětiminutové přesilovce po krosčeku Bergmana a později gólem do prázdné branky. Kapitán slovenského výběru Réway (Montréal) připravil tři trefy a celkem na turnaji nasbíral 9 bodů, skvělý výkon opět podal brankář Godla. Robin Norell si připsal +1, celkově na turnaji zaznamenal 1 bod za asistenci a -1.

Sergei Tolchinski proti Robinu Norellovi

Robin Norell si zahraje o bronz

Obránce Robin Norell, poslední zástupce Blackhawks na juniorském šampionátu, si loňskou účast ve finále nezopakuje, Švédsku vystavili stopku Rusové. Norell nastoupil opět ve třetí obranné dvojici s Forsingem a do statistik se nezapsal. Rusko získalo dvěma rychlými góly v polovině utkání náskok a krátce po přestávce odskočilo už do tříbrankového trháku. Švédi se sice snažili, na obrat v prvním semifinále ale nedosáhli a nakonec prohráli 4:1. V souboji o třetí místo se střetnou se Slovenskem, které prohrálo s Kanadou 5:1. Zápas o bronz začíná v pondělí ve 22 hodin našeho času.

John Hayden byl nejlepším hráčem USA ve čtvrtfinále proti Rusku

Američané padli s Ruskem a na turnaji končí

USA překvapivě vypadly už ve čtvrtfinále, šampionát pro ně končí po porážce 3:2 s Ruskem. Američané byli často vylučovaní, po první třetině prohrávali 0:2 a i když v polovině třetí části snížili na 3:2, vyrovnat už nedokázali. John Hayden (7 střel) byl vyhlášen nejlepším hráčem USA v tomto utkání, žádný z útočníků Blackhawks se však do gólových statistik nezapsal. Hned na začátku zápasu byl vyloučen Tyler Motte, Američané pak inkasovali v oslabení 5 proti 3 první gól. Doplněno: V repríze loňského finále bylo úspěšnější Švédsko a po výhře 6:3 nad Finskem postupuje do semifinále. Robin Norell bodoval u třetího gólu Švédů, když jeho ránu od modré tečoval do sítě Brodecki. Finsko dokázalo dvoubrankovou ztrátu rychle zlikvidovat, vítězná branka pak padla krátce po druhé přestávce. Po výhře 3:0 nad ČR postupuje dále také Slovensko.

Robin Norell

USA si zahraje čtvrtfinále s Ruskem, Švédsko proti Finsku

Již jistý vítěz skupiny A Švédsko se v posledním dni roku 2014 utkalo se Švýcarskem. Švýcaři potřebovali pro jistotu čtvrtfinále bodovat a i když se dostali už ve 4. minutě do vedení, Švédi rychle v přesilovce srovnali a vyhráli vcelku pohodlně 5:1. Robin Norell si zapsal jeden dvouminutový trest za držení. Finsko zvládlo svůj poslední zápas s Německem 2:0 a ve čtvrtfinále si tak se Švédskem zopakuje loňský souboj o zlato. ČR porazila Rusko 4:1 a společně s Dánskem tak postupuje, Švýcary čeká jen baráž proti Německu. V očekávaném souboji ve skupině B se potkaly USA a Kanada. Po brance Lazara vedly Javorové listy v 51. minutě 3:1, Larkin pak snížil a při hře USA bez brankáře padly celkem tři góly. Nejprve Kanada zvýšila, pak se trefil znovu Larkin a nakonec uzavřel skóre na 5:3 Domi. Útočníci Blackhawks se do statistik nezapsali. USA budou hrát čtvrtfinále s Ruskem, Kanada nastoupí proti Dánsku. ➜ Více

Nick Schmaltz

John Hayden se trefil proti Slovensku, USA vyhrály 3:0

Také své třetí zápasy na turnaji týmy USA a Švédska dohrály vítězně. Američané nastoupili proti Slovensku a přestože svou převahu proměnili v první branku až ve 38. minutě, nakonec vyhráli vcelku lehce 3:0. Svého soupeře přestříleli 45:17 a na turnaji stále obdrželi jen jeden gól. John Hayden překonal Denise Godlu v poslední minutě nepříliš nebezpečně vypadající ranou z otočky z pravého kruhu a je tak prvním hráčem Blackhawks, který se na šampionátu raduje ze své trefy. Švédsko porazilo Rusko těsně 3:2, o své výhře rozhodlo gólem z 51. minuty. Robin Norell se do statistik nezapsal. ➜ Více

USA a Švédsko opět s výhrou

Juniorské reprezentace USA a Švédska nastoupily o víkendu ke svým druhým zápasům na šampionátu a celkem v poklidu porazily Německo 6:0 a respektive Dánsko 5:1. Robin Norell si v sobotu proti Dánům připsal -1 a jeden menší trest, útočníci Blackhawks v dresu Spojených států nasbírali v neděli dohromady 2 body za přihrávky. Nick Schmaltz (+1) přihrál na první trefu z 5. minuty, Tyler Motte (+2) se podílel na páté brance USA. Anthony Louis si zapsal +1 a John Hayden jeden dvouminutový trest za napadení.

Tyler Motte
Tyler Motte

Švédsko i USA na úvod vítězně

Američané vyhráli svůj první zápas na šampionátu, když v nájezdech porazili obhájce titulu z Finska 2:1. Švédsko si poradilo s Českou republikou vcelku lehce, Češi sice ve druhé třetině srovnali na 2:2, prakticky vzápětí ale Švédi opět odskočili a nakonec si pohlídali výhru 5:2. Ani jeden z pětice hráčů Blackhawks na turnaji nebodoval, do statistik se zapsal pouze Anthony Louis menším trestem za hákování. ➜ Více

Robin Norell zaznamenal před rokem 1 gól v 7 zápasech a získal stříbrnou medaili

Pětice nadějí Blackhawks se zúčastní juniorského šampionátu

Hned čtyři útočníci draftovaní Chicagem se vešli na konečnou soupisku americké juniorské reprezentace pro šampionát. Za USA bude hrát letošní jednička Blackhawks Nick Schmaltz a tři hokejisté vybraní o rok dříve: John Hayden (3. kolo), Tyler Motte (4. kolo) a Anthony Louis (6. kolo). Schmaltz letos při své první sezoně za University of North Dakota nasbíral 15 bodů (3+12) v 15 zápasech. Hayden zaznamenal na Yale 10 bodů (3+7) v 10 duelech, Motte v 15 utkáních v Michiganu posbíral 14 bodů (5+9) a Louis v Miami-Ohio také 14 bodů (3+11) v 16 zápasech. Mistrovství světa ze zúčastní též švédský obránce Robin Norell, který se na turnaji představil už loni a domů si odvezl stříbrnou medaili. V této sezoně má v Djurgårdenu na kontě zatím 30 utkání a 5 bodů za asistence. Američané vstoupí do turnaje v pátek v 21 hodin proti Finsku, Švédové o dvě hodiny později proti ČR (utkání přenáší živě ČT4).