Rusko C Anisimov 4 0 1 1 2 -2 0 0 0 10 0,0
Evropa PK Hossa 6 1 0 1 2 -2 0 0 0 14 7,1
Švédsko O Hjalmarsson 4 0 0 0 2 -1 0 0 0 4 0,0
Švédsko C Krüger 4 0 0 0 0 1 0 0 0 7 0,0
Tým Post Jméno Z Min V P R GO GP S Z% ČK
Kanada B Crawford 1 60 1 0 0 1 1,00 20 95,0 0

Kanada v závěru zlomila Evropu a slaví zisk Světového poháru

Evropský výběr potvrdil dobrý výkon z prvního finálového utkání a ve druhém střetnutí měl dlouho nad favorizovanou Kanadou navrch. Už v 7. minutě prostřelil Price z levé strany Chára a domácí celek nemohl na výtečně hrajícího soupeře najít odpověď. Evropu opět podržel vynikající brankář Halák, Tavares navíc ve vyložené šanci napálil tyčku. Jenže v samém závěru zápasu udeřila bostonská dvojice Bergeron s Marchandem a Kanadě zajistila titul. Bergeron nejprve tečoval střelu Doughtyho v přesilovce a následně měla svou početní výhodu i Evropa, ale Jose označkoval tyč a Marián Hossa ve výborné pozici Price nepřekonal. V oslabení tak padlo rozhodnutí na druhé straně, když Jonathan Toews zavezl kotouč do třetiny, přenechal Marchandovi a na jeho střelu už byl Halák krátký. Toews, Crawford a kouč Quenneville se radují ze zisku Světového poháru, Marián Hossa končí na druhé příčce.

O Světový pohár se utkají Kanada s Evropou

Kanada porazila v prvním semifinále Rusko 5:3 a ve finálové sérii na dvě vítězství vyzve Výběr Evropy, který si poradil v souboji se Švédskem až v prodloužení 3:2. Jonathan Toews odehrál 19:18, po Bergeronovi druhou největší porci minut z kanadských útočníků, a připsal si +1. V dresu Sborné se střelecky prosadil Artemi Panarin, jeho snadná dorážka však přišla pozdě, při hře bez gólmana snížil až 9 vteřin před koncem zápasu. Na ledě strávil 18:31. Artem Anisimov odehrál přesně o dvě minuty více a kromě pěti ran na branku Careyho Price zaznamenal -2. Marián Hossa strávil na ledě 19:40, při výhře Evropy se však do statistik zapsal jen jedním menším trestem. Semifinálový úspěch Evropy měl i tak výraznou slovenskou stopu, dvěma góly totiž vystřelil postup Tomáš Tatar. Hjalmarsson s Krügerem nebodovali.

Rusko postupuje do semifinále, Češi porazili USA

Rusko si po výhře 3:0 nad Finskem zajistili místo v sobotním semifinále s Kanadou, chicagští útočníci Panarin s Anisimovem se však na vstřelených brankách nepodíleli. Panarin jen obdržel jeden menší trest. V posledním utkání základních skupin se střetly dva zklamané týmy, pro které turnaj končí předčasně: Česká Republika a USA. Američané dvakrát na vedoucí český gól dokázali odpovědět, na konci druhé třetiny ale Češi utekli svému soupeři na 4:2 a po výhře 4:3 uzavřeli své působení na Světovém poháru radostně. Patrick Kane si připsal asistenci při přesilovkové trefě Pavelskiho v 15. minutě, na ledě strávil přes 23 minut a Mrázka vyzkoušel sedmi střeleckými pokusy, přes svůj zlepšený výkon ale USA k vítězství nedotáhl. Michal Kempný odehrál jen čtyři minuty a po jedné jeho riskantní rozehrávce nebyli Američané daleko od gólu.

Toews zářil při výhře nad Evropou, Hossa dal gól Crawfordovi

V souboji o první místo ve skupině se střetli ve středu v noci Kanada s výběrem Evropy. Do kanadské branky se postavil poprvé na turnaji Corey Crawford a nevedl si zle, z 20 střel inkasoval jen jednou, po ráně Mariána Hossy. Jonathan Toews byl při výhře 4:1 první hvězdou, když dva góly vstřelil a u posledního si připsal bod za přihrávku. Nejprve v závěru první třetiny usměrnil do branky přihrávku Duchena po chybě v rozehrávce Evropy a ve 35. minutě skóroval z brejku 2 na 1. Hossa snížil ve 25. minutě na 2:1, když Crawforda překvapil z ostrého úhlu z levého křídla. Ve druhém středečním utkání nastoupili hráči Severní Ameriky do 23 let proti Švédsku a z výhry 4:3 po prodloužení se nakonec radovali mladí zámořští hokejisté. Ti měli skvělý vstup do zápasu, po dvou minutách vedli už 2:0. V prodloužení rozhodl MacKinnon, jeho celek ale musí nyní čekat na pomoc Finska v utkání s Ruskem. Složení druhého semifinále je již jasné: Švédsko vyzve výběr Evropy.

Kanada porazila USA a spolu s Evropou postupuje

Kanaďané porazili výběr Spojených států 4:2 a o postupujících ze skupiny A je tak rozhodnuto ještě před posledními zápasy. Američané šli sice do vedení po brance McDonagha, jenže Kanada brzy dvěma slepenými góly otočila a v polovině duelu získala už třígólový náskok. Jonathan Toews se zapojil do akce před trefou Perryho a bodoval i ve druhém utkání na turnaji. Patrick Kane odehrál nejvíce ze všech útočníků USA (21:16) a také si připsal asistenci, když se podílel na prvním gólu svého mužstva. Ve druhém úterním střetnutí se potkaly severské celky Švédska a Finska. Žádný ze tří zástupců Blackhawks se do statistik nezapsal, přičemž z výhry 2:0 se nakonec radovali Švédové. Finsko je spolu s USA jediným týmem, který je po dvou zápasech stále bez bodu.

Česi prohráli s Evropou, Rusko porazilo Severní Ameriku

Česká Republika sice dokázala na branky Evropského výběru ve druhé i třetí třetině odpovědět, v prodloužení však inkasovala po úniku Draisaitla a postup ze skupiny je před utkáním s USA v oblasti teorie. Marián Hossa strávil na ledě 22 minut a připsal si pět střeleckých pokusů, Michal Kempný byl u všech tří inkasovaných gólů a ani na druhý zápas na turnaji tak nebude vzpomínat v dobrém. Tým Severní Ameriky do 23 let svého ruského soupeře přestřílel 46:25, jenže ve druhé části obdržel celkem čtyři branky a nakonec prohrál 4:3. Artemi Panarin přihrál na trefu Kuznetsova, Artem Anisimov si připsal bod za asistenci u prvního ruského zásahu, který zaznamenal Namestikov.

Švédsko přehrálo Sbornou, mladíci si poradili s Finskem

Švédsko ve svém úvodním střetnutí porazilo Rusko 2:1. Alex Ovechkin snížil skrytou ranou půl minuty před koncem a v samém závěru se trefil ještě jednou, puk však holí těsně nezasáhl a jeho vyrovnávací gól tak neplatil. Niklas Hjalmarsson nastoupil ve dvojici s Ekmanem-Larssonem, Marcus Krüger hrál v útoku s Hägelinem a Silfverbergem. Artemi Panarin poskládal tradiční formaci se Shipachevem a Dadonovem, Artem Anisimov hrál s Teleginem a Kuznetsovem. Výběr Severní Ameriky do 23 let Finsko jasně přestřílel a postupně se vypracoval čtyřbrankový náskok. Na konečných 4:1 snížil až čtyři minuty před koncem Filppula. Ville Pokka se do dějin utkání zapsal pohotovým obranným zákrokem v první třetině, kdy za Rinnem vymetl kotouč z brankové čáry. Ve dvojici nastupoval s bývalým hráčem Hawks Sami Lepistöm.

Jonathan Toews při své brance na 5:0

Toews se trefil při debaklu ČR, Američané padli s Evropou

Jonathan Toews využil ve 35. minutě zblízka přesilovku a zvýšil tak v utkání s Českou Republikou na 5:0. Češi zvládli svůj úvodní zápas na Světovém poháru jen do poloviny první třetiny, kdy Crosby otevřel skóre odrazem o Neuvirtha. V posledních vteřinách před přestávkou chyboval Michal Kempný, Bergeron získal Kanadě tříbrankové vedení a zbytek střetnutí už si domácí celek pohlídal v poklidném tempu 6:0. Patrick Kane nebude na zápas s výběrem Evropy vzpomínat v dobrém, po jeho chybě ve 25. minutě upalovali na Quicka Draisaitl s Niederreiterem a první jmenovaný snadno zvýšil na 2:0. Američanům se duel nevydařil, do turnaje vstoupili porážkou 3:0. Marián Hossa se do statistik nezapsal, dnes jíž bývalý obránce Blackhawks Christian Ehrhoff se zapojil do akce před posledním gólem utkání. ➜ Více

Artemi Panarin se prosadil při porážce s Kanadou

Artemi Panarin jeden gól dal a na další přihrál, Rusko však nestačilo v prodloužení na Kanadu 2:3. Panarin nejprve na začátku třetí třetiny přihrál Ovechkinovi na trefu v dvojnásobné přesilovce a po pár minutách uklidil do branky Careyho Price odražený kotouč. V prodloužení rozhodl o vítězství Kanady z brejku Ryan Getzlaf.

Kanaďané vrátili USA porážku, v odvetě uspěli 5:2

Ve druhém přípravném střetnutí mezi USA a Kanadou byli úspěšnější hokejisté Javorových listů, svého soupeře porazili 5:2. Po akci Jonathana Toewse vstřelil Tavares poslední branku utkání, Patrick Kane si na druhé straně také připsal bod za asistenci, když přihrál na trefu Carlsona v dvojnásobné přesilovce. V polovině zápasu se dostal do hry i brankář Corey Crawford a dvěma parádními zákroky potěšil ottawské publikum. Celkem pochytal 10 střel a během 30 minut neinkasoval.

Patrick Kane přispěl gólem k výhře nad Kanadou

Patrick Kane vstřelil druhou branku USA při výhře v přípravném utkání nad Kanadou 4:2. Kane se prosadil v závěru první třetiny, když nadvakrát dorazil svůj pokus z ostrého úhlu a překonal Careyho Price u bližší tyčky. Kanaďané měli střeleckou převahu, do přestávky si však odnesli dvougólové manko a když na Bergeronovův zásah rychle odpověděl Pavelski, měli Američané stále rezervu. Ve třetí části snížil povedenou ranou Doughty, do prázdné ale nakonec uzavřel skóre na 4:2 Stepan. Dnes v noci si oba favorité na vítězství ve Světovém poháru zápas zopakují.

Kempný s Panarinem skórovali, Hossa nedohrál

V úvodním přípravném duelu ČR a Ruska pro nadcházející Světový pohár byla úspěšnější domácí Sborná. České reprezentaci vystřelil vedení parádní ranou už ve 4. minutě Michal Kempný, který patřil v duelu k nejlepším hráčům svého celku. Na druhé straně vyrovnal ještě v první třetině Artemi Panarin a později přihrál na gól Dadonovovi, jehož trefa se nakonec ukázala být vítěznou. Rusko vyhrálo 4:3 a v sobotu se představí v odvetě v pražské O2 aréně. Tým Evropy prohrál své přípravné utkání s týmem Severní Ameriky do 23 let 4:0. Marián Hossa zápas nedokončil a podle nepotvrzených zpráv odcestoval do nemocnice na rentgen. Podrobnosti ohledně jeho zranění nejsou zatím známy. Ve skandinávském derby porazilo Finsko Švédy po prodloužení 3:2, žádný z chicagských zástupců se do statistik nezapsal. ➜ Více

Ville Pokka v utkání s Ruskem na MS 2016

Pokka s Krügerem se představí na Světovém poháru

Obránce Ville Pokka, který za týden oslaví své 22. narozeniny, byl v pátek nominovaný do finské reprezentace pro Světový pohár. Pokka letos odehrál svou druhou sezonu v zámoří a na farmě v Rockfordu nasbíral 45 bodů (10+35) v 76 utkáních. Po sezoně se zúčastnil mistrovství světa v Rusku, kde Finsku pomohl ke stříbrným medailím dvěma asistencemi v 10 zápasech. Blackhawks Pokku získali na podzim 2014 při výměně Nicka Leddyho do New Yorku Islanders, na svou premiéru v NHL ale juniorský mistr světa a vítěz finské Liigy ze stejného roku stále čeká. Švédsko doplnilo do své nominace útočníka Marcuse Krügera. Ten v minulé sezoně stihl vinou poraněného zápěstí jen 41 zápasů, ve kterých si připsal 4 body za asistence. V Chicagu působí Krüger po příchodu z Djurgårdenu už déle než pět let a má za sebou přes 300 zápasů. Švédsko reprezentoval dvakrát na MS a z Olympiády v Sochi si přivezl stříbrnou medaili. Doplněno: Výběr Evropy doplnil obránce Christian Ehrhoff. Ten posílil Chicago během sezony z LA a v 8 zápasech zaznamenal dva body. Na MS vstřelil také v 8 duelech jeden gól a byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších hokejistů Německa na turnaji. V létě mu končí smlouva.

Teuvo Teräväinen na MSJ v roce 2014

Devět hráčů v nominaci na Světový pohár

Rusové a krátce po nich Finové ve středu jako první oznámili svou základní nominaci (16 hráčů) pro Světový pohár, který se uskuteční v září v Torontu. V sestavě Ruska jsou pouze hráči z NHL a mezi nimi také dvojice chicagských útočníků, kteří nastupují za Blackhawks prvním rokem – Artem Anisimov a Artemi Panarin. Finsko zařadilo na soupisku také Teuva Teräväinena, kapitána juniorských mistrů světa z roku 2014 a loňského vítěze Stanley Cupu. Rusové a Finové se střetnou ve skupině B se Švédskem a Týmem Severní Ameriky do 23 let. Ve skupině A jsou pak Česká Republika, Tým Evropy, USA a Kanada. Doplněno: Švédsko nominovalo obránce Niklase Hjalmarssona, který si tak (stejně jako Anisimov) zkompletuje sbírku: za Tre Kronor startoval na MS18, MSJ, MS i na poslední olympiádě v Sochi. Ve výběru Evropy se mezi jinými objeví slovenský útočník Marián Hossa, za USA nastoupí Patrick Kane a do mužstva Kanady byli nominováni Jonathan Toews, Duncan Keith a Corey Crawford.