Ryan Hartman v loňském utkání s Milwaukee

Ryan Hartman v trestu, Paillé pojede na Spengler Cup

Útočník Ryan Hartman (21) byl potrestán zákazem startu ve třech utkáních poté, co v minulém střetnutí s Milwaukee trefil do hlavy Trevora Murphyho. IceHogs následně v oslabení inkasovali a nakonec prohráli s Admirals 2:6. Hartman nasbíral v 27 zápasech už 69 trestných minut a s 22 menšími tresty je nejhorší v soutěži. Zároveň je však s 10 góly nejlepším střelcem Rockfordu. „Určitě dostane stopku a doufám, že se poučí. Nesmí být vylučovaný tak často, jinak se do NHL nedostane,“ říká kouč Ted Dent. „Hrát na začátku zápasu pět minut v oslabení, to jsme nechtěli. Je to má chyba a musím za to nést odpovědnost. Vyloučení k hokeji patří, některá mě ale mrzí a musím na tom zapracovat,“ tvrdí Hartman. Proti Milwaukee v sestavě chyběl Marko Daňo, který si sám odpykával jednozápasový trest za faul z předchozího duelu s Chicagem. Útočník Dan Paillé (31) je v nominaci kanadské reprezentace pro tradiční švýcarský turnaj Spengler Cup. Letos za IceHogs nastoupil do 25 zápasů (1+2). Jeho spoluhráči budou mj. Matt Ellison, Chris DiDomenico nebo Aaron Johnson.