Blackhawks skončili na Turnaji nováčků poslední

V pondělním utkání se Chicagu na Turnaji nováčků v Traverse City herně moc nedařilo, proti Columbusu si přesto vypracovalo dvoubrankové vedení. Nejprve se trefil v oslabení Luke Johnson, při absenci Nicka Schmaltze centr první řady Hawks, a krátce poté přidal druhá zásah John Dahlström. Blue Jackets však nakonec proměnili svou převahu, skóre otočili ve svůj prospěch a po výhře 3:2 odsoudili Chicago k souboji o 7. místo. V něm se Blackhawks v úterý utkali s Minnesotou a bez klíčových hráčů Motteho, Schmaltze a Forslinga byli dlouho ve hře o dobrý výsledek. Rozhodující gól inkasovali až v poslední minutě při trestu Radovana Bondry a po porážce 3:1 končí na turnaji na posledním místě. Jediný gól vstřelil Hayden Verbeek. „Včera jsme sice vedli 2:0, ale hodně jsme ztráceli puk. Dnes to bylo výrazně lepší. V první třetině jsme si moc nevypracovali, jenže druhá a třetí část už byla velmi dobrá. Je začátek roku, hráči ještě nejsou v nejlepší formě. Zápasy šly rychle po sobě, už byla znát i únava a drobné šrámy, do sezony to ale všem pomůže,“ prohlásil trenér Ted Dent.