Američané porazili Rusko 5:3 a vyhráli skupinu A

V úterý skončily základní skupiny letošního světového šampionátu, žádný z chicagských zástupců však v posledních zápasech nebodoval. V přímém souboji o první místo v kolínské skupině uspěli Američané proti Rusku 5:3 a ve čtvrtfinále je čeká buď Finsko anebo Česká republika. Artemi Panarin odehrál 15:36 a připsal si dvě střely a -2, zatímco Nick Schmaltz zaznamenal během 14 minut +1. Trevor Van Riemsdyk naskočil do hry jen na dvě střídání v prostřední třetině. Švédsko si poradilo se Slovenskem 4:2, Marcus Krüger ale nastoupil pouze na čtyři a půl minuty v úvodní dvacetiminutovce. Ve čtvrtfinále narazí Tre Kronor na Švýcarsko. Právě Švýcarsko totiž v posledním utkání porazilo českou reprezentaci 3:1 a v pařížské skupině si zajistilo druhou příčku. Michal Kempný odehrál 15:56 a připsal si -1 a jednu střelu. Český tým nyní čeká na výsledek večerního střetnutí mezi Kanadou a Finskem a do čtvrtfinále nastoupí buď proti USA nebo proti Rusku.