Chicago vyhrálo Turnaj nováčků v Traverse City

Blackhawks otočili zápas s Columbusem a zvítězili v prodloužení finále Turnaje nováčků v Traverse City 3:2. Rozhodující gól, svůj druhý v utkání a celkem pátý na turnaji, vsítil talentovaný útočník Alex DeBrincat. Chicago nemělo povedený začátek, dlouhou dobu čekalo na svou první střelu na branku a o přestávce ztrácelo 0:2. Jenže pak Radovan Bondra snížili, v poslední minutě druhé třetiny se prosadil DeBrincat a stejný hráč pak ve 2. minutě prodloužení dorazil ze vzduchu nepřesnou střelu Snuggeruda. Chicago má za sebou celkově povedený turnaj a hned několik hokejistů zanechalo před začátkem sezony velmi dobrý dojem (kromě DeBrincata a Snuggeruda třeba Kämpf nebo na zkoušku pozvaný Michael Cramarossa). „Jasně, zítra už si na nějaký nováčkovský turnaj nikdo nevzpomene, ale vždycky chceme zvítězit a hrát jako o život. Hráčům to pomůže, máme radost z toho, jak se tu v zápasových situacích projevili,“ pochvaloval si nový kouč farmy v Rockfordu Jeremy Colliton.