Jakub Galvas v semifinále s Kanadou

Söderlunda čeká souboj o zlato, Galvas si zahraje o bronz

Obránce Jakub Galvas odehrál v semifinále s Kanadou 17:26 a připsal si jednu střelu a -1. Česká republika sice vedla, soupeři ale nabídla několik přesilovek, které na turnaji Kanaďané proměňují se zabijáckou úspěšností přesahující 50 %. Ve druhé třetině Kanada svůj náskok navýšila a nakonec postupuje po výhře 7:2. Ve finále se utká se Švédskem, které přehrálo USA 4:2. Tim Söderlund do statistik zaznamenal sice jen menší trest, jeden střelecký pokus a -1, s 18:12 byl však třetím nejnasazovanějším útočníkem svého týmu. O své výhře rozhodlo Švédsko na začátku třetí třetiny. S hubeným náskokem v zádech přežilo dvě oslabení, Andersson zvýšil na 2:0 a v dalším oslabení pak Seveřané přidali hned dva zásahy. Američané sice snížili, kontaktní branku už ale vsítit nedokázali ani v situaci, kdy hráli v závěru při trestu Söderluna celé dvě minuty v 6 proti 4. Finále je na programu od 2.00 v noci na sobotu středoevopského času, zápas o bronz se hraje už v pátek večer od 22.00.