Patrick Sharp se raduje z gólu

O medaile si zahrají také USA, Kanada a Finsko

V odpoledním utkání nejprve Finsko s několika bývalými hráči Blackhawks v sestavě zaskočilo domácí Rusko a po výhře 3:1 postupuje do severského semifinále proti Švédsku. Večer pak Česká republika podle předpokladů nestačila na USA 5:2, o medaile si tak zahraje Patrick Kane, zatímco pro Michala Rozsívala turnaj končí. Proti ČR si Kane připsal bod za asistenci u rychlé trefy Van Riemsdyka, který překvapil Pavelce u bližší tyčky. Kanada se gólově trápila s Lotyšskem a na konci bránila těsnou výhru 2:1, kterou v 54. minutě trefil Weber. Patrick Sharp otevřel ve 14. minutě skóre, když trefil odkrytou branku. U vítězného gólu Kanady pak asistoval Jonathan Toews, který byl znovu nejnasazovanějším útočníkem mužstva. Duncan Keith odehrál 22:41, 5× vystřelil na branku a vyfasoval jeden menší trest za hru se zlomenou hokejkou.