Duncan Keith

Duncan Keith suspendován na 6 zápasů

Obránce Blackhawks Duncan Keith byl oddělením NHL pro hráčskou bezpečnost suspendován na faul na Charlieho Coylea v utkání v Minnesotě na 6 utkání. Keith tak přijde o zbytek zápasů základní části a o 1. zápas 1. kola playoff. Rovněž část platu ve výši 148 883,35 dolarů nedostane Keith na svůj účet, ale budou odvedeny do fondu NHLPA na pomoc hráčům ve složité situaci. ➜ Více

Ryan Hartman v loňském utkání s Milwaukee

Ryan Hartman v trestu, Paillé pojede na Spengler Cup

Útočník Ryan Hartman (21) byl potrestán zákazem startu ve třech utkáních poté, co v minulém střetnutí s Milwaukee trefil do hlavy Trevora Murphyho. IceHogs následně v oslabení inkasovali a nakonec prohráli s Admirals 2:6. Hartman nasbíral v 27 zápasech už 69 trestných minut a s 22 menšími tresty je nejhorší v soutěži. Zároveň je však s 10 góly nejlepším střelcem Rockfordu. „Určitě dostane stopku a doufám, že se poučí. Nesmí být vylučovaný tak často, jinak se do NHL nedostane,“ říká kouč Ted Dent. „Hrát na začátku zápasu pět minut v oslabení, to jsme nechtěli. Je to má chyba a musím za to nést odpovědnost. Vyloučení k hokeji patří, některá mě ale mrzí a musím na tom zapracovat,“ tvrdí Hartman. Proti Milwaukee v sestavě chyběl Marko Daňo, který si sám odpykával jednozápasový trest za faul z předchozího duelu s Chicagem. Útočník Dan Paillé (31) je v nominaci kanadské reprezentace pro tradiční švýcarský turnaj Spengler Cup. Letos za IceHogs nastoupil do 25 zápasů (1+2). Jeho spoluhráči budou mj. Matt Ellison, Chris DiDomenico nebo Aaron Johnson.

Joakim Nordström

Joakim Nordström dostal trest na dva zápasy

Třiadvacetiletý útočník Joakim Nordström byl potrestán disciplinární komisí zákazem startu ve dvou utkáních. Nordström si trest vysloužil zákrokem z poslední minuty zápasu v Arizoně, když zezadu narazil na mantinel obránce Ekmana-Larssona a byl vyloučen na dvě minuty. Jedná se o jeho první disciplinární prohřešek v kariéře. Chicagu bude chybět v sobotu proti San José a v úterý proti Islanders. Nordström letos za Blackhawks odehrál 30 zápasů (0+2), k dalším 23 střetnutím nastoupil na farmě v Rockfordu, kde je v této sezoně kapitánem. Za IceHogs vstřelil 9 branek a přidal 7 asistencí.

Daniel Carcillo

Daniel Carcillo dostal stop na 6 zápasů

Oddělení hráčské bezpečnosti NHL dnes oznámilo, že útočník Chicaga Blackhawks Daniel Carcillo byl suspendován na 6 zápasů bez platu za krosček na útočníka Winnipegu Mathieu Perreaulta. Inkriminovaný okamžik se přihodil v pátečním zápase NHL proti Winnipegu 10 vteřin před koncem 2. třetiny a Carcillo za tento zákrok inkasoval dvouminutový trest. ➜ Více

Dillon Fournier v utkání QMJHL proti juniorům Ruska na podzim 2013

Dillona Fourniera čeká debut v Rockfordu

AHL dnes oznámila, že trenér Ted Dent a útočník Cody Bass dostali trest na jedno utkání. Dent bude pykat za urážku rozhodčích a Bass za zapojení se do rvačky ze střídačky. Dva zápasy si za své prohřešky ze včerejšího duelu mezi Rockfordem a Iowou nezahrají Curt Gogol (napadení) a Stéphane Veilleux (naražení na mantinel). IceHogs dnes zároveň povolali z Indy (ECHL) obránce Dillona Fourniera a forvarda Jamieho Wise. Oba se tak mohou těšit na své první zápasy v AHL. Fournier, draftovaný v roce 2012 ve 2. kole, hraje svou první sezonu mezi profesionály, minulé čtyři roky strávil v QMJHL. Letos zatím odehrál za Fuel 8 duelů (0+0, -11). Wise zaujal na kempu nadějí a podepsal s Rockfordem smlouvu jako nedraftovaný hokejista.V Indy dosud nasbíral 3 body (1+2) v 9 zápasech.

Brandon Bollig

Brandon Bollig suspendován; Shaw stále zraněný

Útočník Blackhawks Brandon Bollig byl vedením NHL suspendován na 2 zápasy za vražení na hrazení obránce Wild Ballarda. Bollig fauloval ve 2. třetině 4. utkání série proti Wild a byl za tento zákrok vyloučen na 2 minuty. Ballard po zákroku odešel do šatny a do utkání se již nevrátil. Pro 5. zápas bude také mimo hru. Bollig přijde o 5. a 6. utkání série. Bolliga v sestavě nahradí Kris Versteeg, který poslední zápas strávil pouze na tribuně. ➜ Více

Brent Seabrook v utkání proti Blues na začátku sezony

Brent Seabrook dostal trest na 3 zápasy

Obránce Brent Seabrook dnes slaví 29. narozeniny, disciplinární komice NHL mu ale radost neudělala. Za jeho střet s Davidem Backesem z druhého zápasu v St. Louis jej potrestala zákazem činnosti ve 3 zápasech. Seabrookův zákrok komise posoudila jako napadení a nedovolené bránění, uškodilo mu také to, že je Backes po jeho úderu zraněný. Jako polehčující okolnost pak komise přijala fakt, že Seabrook dosud nebyl trestán. Kanadský obránce, kterého Blackhawks draftovali v 1. kole 2003, se trefil v obou zápasech proti Blues. Za Chicago dosud odehrál 681 utkání, ve kterých nasbíral 287 bodů (63+224) a 489 trestných minut, a ke dvěma Stanley Cupům zlato na MS18, MSJ i na olympiádě 2010 ve Vancouveru. V sestavě Hawks Seabrooka nejspíš nahradí Sheldon Brookbank. ➜ Více

Bobby Shea během inkriminovaného momentu

IceHogs vybojovali 2 body, Nightingale a Shea v trestu

Zatímco v pátek dostali IceHogs od Chicaga výprask 6:0, v sobotu dokázali na domácím ledě vybojovat dva body za výhru po nájezdech a poskočili tak na 7. příčku v konferenci. Rockford se dostal na začátku i na konci utkání několikrát do oslabení, obrana v čela s brankářem LaBarberou ale situaci ustála. Na gól Beache z brejku ve 34. minutě odpověděl ještě před přestávkou šťastnou tečí Mills, v nájezdech pak uspěli Ross s Bouchardem. Rockford se už musel obejít bez potrestaných obránců Nightingalea a Shea. Kapitán Hogs se v pátek vydal ze střídačky pomstít Mullana, který nestačil v bitce Selleckovi, a nezahraje si 6 utkání. Shea trefil loktem Rattieho, oba hráči se pak porvali a obránce Rockfordu útočil na svého soupeře ještě v tunelu do šaten, kde musela nakonec zasahovat ostraha. Shea si teď za oba prohřešky odsedí 8 utkání.