• První zápas | 5. 1. 2012 @ Philadelphia
  • První gól/bod | 5. 1. 2012 @ Philadelphia (Bryzgalov)
  • První asistence | 18. 1. 2012 vs Buffalo
  • Nejvíce branek v 1 zápase základní části | 3, 26. 2. 2019 @ Detroit (Mtl)
  • Nejvíce asistencí v 1 zápase základní části | 2 (13x), naposledy 26. 3. 2019 vs Florida (Mtl)
  • Nejvíce bodů v 1 zápase základní části | 3 (5x), naposledy 26. 2. 2019 @ Detroit (Mtl)

Sezona 2011–2012

Ačkoliv mohl být vybrán na draftu NHL již v roce 2009, řada na něj došla až při draftu 2011 v 5. kole, kdy si jej jako 139. hráče celkově vybrali Blackhawks. Po účasti na kempu nadějí podepsal v srpnu smlouvu pro AHL s Rockfordem a v září se zúčastnil i přípravného kempu Blackhawks na novou sezonu, kde odehrál 1 přípravný zápas. Po pomalejším startu v AHL nasbíral v listopadu 10 bodů (3+7) v 10 utkáních a v prosinci nastřílel 8 gólů ve 14 utkáních. Blackhawks se jeho výkony zalíbily natolik, že s ním podepsali 3. ledna 2012 smlouvu a povolali jej do týmu. K prvnímu utkání v NHL nastoupil 5. ledna 2012 ve Philadelphii a hned vstřelil svůj první gól Bryzgalovovi a přidal i první bitku. V polovině února byl ještě na 2 týdny poslán zpět do AHL, ale zbytek sezony dokončil v Chicagu. V NHL i AHL měl shodné statistiky, když nasbíral 23 bodů (12+11), akorát v NHL mu na to stačilo o zápas méně. Trestných minut více ovšem posbíral v AHL. V playoff nebodoval a ve 2. utkání série proti Phoenixu si vysloužil suspenzaci na 3 utkání za střet s brankářem Smithem. Blackhawks nakonec sérii prohráli 2:4. Po sezoně byl na oficiálním webu Blackhawks zvolen fanoušky nejlepším novým hráčem v sestavě Blackhawks za uplynulou sezonu.

Sezona 2012–2013

Kvůli výluce zahájil sezonu v Rockfordu, kde odehrál 28 zápasů s 14 body (8+6) a 84 TM. Po skončení výluky se přesunul do Chicaga, kde hrál oproti předchozí sezoně, kdy hrál na křídle, na pozici 3. centra. Jako jeden ze 4 hráčů Blackhawks odehrál všech 48 zápasů zkrácené sezony a k 15 bodům (9+6) přidal i 38 TM, což znamenalo, že byl 2. nejtrestanější hráč Blackhawks. V playoff přidal v 23 zápasech 9 bodů (5+4) a 35 TM a byl nejtrestanějším hráčem Blackhawks v playoff a 2. nejtrestanějším ze všech hráčů playoff NHL. Vstřelil vítězný gól ve 3. prodloužení 1. zápasu finále NHL proti Bostonu, když po Rozsívalově střele a teči Bollanda tečoval puk mimo dosah Raska. V 6. finálovém zápase utrpěl tržnou ránu na obličeji, ale po zašití pokračoval v zápase. Stanley Cup pak přebíral se zkrvavenou tváří. Později stehy z této rány prodal v dobročinné aukci.

Sezona 2013–2014

Většinu sezony opět odehrál jako 3. centr Blackhawks a dařilo se mu, když nastřílel 20 branek a celkem nasbíral 39 bodů v 80 zápasech. Byl 2. nejtrestanějším hráčem klubu s 76 TM a na 3. místě v klubu v počtu hitů (168). Zápas proti Calgary 3. listopadu 2013 byl jeho 100. v NHL. Krátce na to, 12. listopadu, prodloužil s Blackhawks smlouvu o 2 roky s ročním cap hitem 2 miliony dolarů. V playoff musel vynechat kvůli zranění 7 zápasů, ale i tak si při cestě Blackhawks do finále konference připsal 8 bodů (2+6) ve 12 zápasech. Se 37 hity byl v týmu 3.

Sezona 2014–2015

V produktivitě klesl na 26 bodů (15+11) v 79 zápasech a ve statistice +/- zaznamenal nejhorší bilanci v klubu společně s Patrickem Sharpem (-8). Naopak vedl klub v počtu trestných minut (67) a 3. byl v počtu hitů (127). Zápas 1. ledna 2015 pod otevřeným nebem ve Washingtonu byl jeho 200. v NHL. Další milník zaznamenal 30. března 2015 proti Los Angeles, kdy si připsal 100. bod v NHL. Při cestě za svým 2. Stanley Cupem nasbíral 12 bodů (5+7) v 23 zápasech. Opět byl nejtrestanějším hráčem Blackhawks a celkem s 37 TM byl v této kategorii 3. mezi všemi hráči playoff. Bodoval v každém z prvních 3 zápasů finále proti Tampě.

Sezona 2015–2016

Odehrál celou sezonu, až na poslední 4 utkání základní části, které musel vynechat kvůli zranění. Zaznamenal 34 bodů (14+20) a podruhé v řadě byl nejtrestanějším hráčem Blackhawks (69 TM). Vedl tým v počtu hitů (148). V Dallasu odehrál 6. února 2016 své 300. utkání v NHL. V playoff byl nejlepším střelcem Blackhawks, když v 6 utkáních proti St. Louis dal 4 branky. Vedl tým i v počtu trestných minut (18). Jedno utkání série musel kvůli trestu vynechat a Blackhawks nakonec byli vyřazeni 3:4 na zápasy. Během prvního kola Draftu NHL 2016 byl 24. června 2016 vyměněn do Montrealu za 2 volby ve 2. kole draftu 2016 (35. volba - Alex DeBrincat, a 45. Chad Krys). O 3 dny později se dohodl s Canadiens na prodloužení smlouvy o 6 let s cap hitem 3,9 milionu dolarů.

Sezona 2016–2017

V první sezoně za Montreal odehrál 68 zápasů, když od poloviny prosince do poloviny ledna vynechal 14 utkání kvůli otřesu mozku. Celkem nasbíral 29 bodů (12+17) a také přidal osobní maximum v počtu trestných minut (110). Byl nejtrestanějším hráčem klubu a celkově 10. nejtrestanějším hráčem NHL. Opět posbíral hodně hitů (147), což byl nejlepší výkon mezi útočníky Montrealu a 3. v týmu celkově. V playoff v 5 utkáních nebodoval, poslední utkání proti NY Rangers vynechal opět pro otřes mozku.

Sezona 2017–2018

V prvním měsíci sezony odehrál svůj 400. zápas v NHL, a to 26. října 2017 proti Los Angeles. Druhou polovinu sezony jej potkala 2 vážnější zranění, když nejprve přišel o 19 utkání kvůli zranění spodní části těla od poloviny ledna do konce února, a v polovině března si poranil koleno, a přišel o zbytek základní části (12 utkání). Přesto jen o 2 trestné minuty skončil s 53 TM na 2. místě v počtu TM v týmu. K tomu si připsal celkem 20 bodů (10+10)./p>

Sezona 2018–2019

Zatím jeho nejproduktivnější sezona, ve které si vytvořil osobní maxima v počtu bodů (47) a asistencí (28) a v počtu gólů zůstal jen jediný gól za svým osobním maximem, které by jistě překonal, kdyby nevynechal 19 utkáních pro zdravotní problémy. Nejlepší výkon v kariéře zaznamenal i ve statistice +/- (+17) a obsadil dělené 3. místo v klubu. Na druhém místě byl pak v počtu trestných minut (71). Playoff však Montrealu uniklo o 2 body. Na začátku prosince nejprve zaznamenal 200. bod v NHL - 4. 12. 2018 proti Ottawě a dva dny později, tentokrát na ledě Ottawy, vstřelil svůj 100. gól v NHL. Svůj první hattrick v NHL zaznamenal 26. února 2019 v Detroitu a 28. března 2019 v Columbusu odehrál svůj 500. zápas v NHL. Před otevřením trhu s volnými hráči se vrátil zpět do Chicaga, kam jej Canadiens poslali společně s volbou 7. kole draftu 2021 za 2. kolo draftu 2020 (48. volba - Jan Myšák), 7. kolo draftu 2020 a 3. kolo draftu 2021.

Sezona 2019–2020

Ve staronovém působišti stihl v této sezoně odehrát pouze 26 utkání, ve kterých nasbíral 10 bodů (3+7). Na konci listopadu utrpěl otřes mozku, který jej vyřadil ze zbytku zkrácené sezony i ze srpnového playoff.

Juniorská kariéra

Do OHL vstoupil v sezoně 2008-09 v dresu Niagara IceDogs. Ve své první sezoně nasbíral 17 bodů (8+9) a 97 TM v 56 utkáních. V počtu trestných minut byl 2. v týmu. Další sezonu se zlepšil na 36 bodů (11+25) a 129 TM v 68 utkáních. V produktivitě se umístil v týmu na 5. místě a byl nejtrestanějším hráčem Niagary.

Sezona 2010–2011

Třeti a poslední sezonu strávil v týmu Owen Sound, kam byl během léta vyměněn. V novém působišti své statistiky ještě vylepšil na 54 bodů (22+32) a 135 TM v 66 utkáních. Opět byl 5. v produktivitě týmu a nejtrestanější hráč. V počtu trestných minut byl na 11. místě v celé OHL. V playoff pomohl svému týmu 17 body (10+7) ve 20 utkáních k zisku titulu v OHL. Zároveň byl nejtrestanějším hráčem celého playoff, když nasbíral 53 TM. Dařilo se mu i při následné účasti Owen Sound na Memorial Cupu, kde byl nejproduktivnějším hráčem celého turnaje se 7 body (2+5) ve 4 utkáních. Za tento výkon získal cenu Eda Chynowetha a zároveň byl zařazen do All-Star týmu turnaje. Během kariéry v OHL odehrál 190 utkání, ve kterých nasbíral 107 bodů (41+66) a 361 TM.

Charakteristika

(2012) Shaw je tvrdě pracujícím útočníkem. Nepatří mezi nejtalentovanější hráče, ale umí podávat stabilní výkony zápas co zápas. Velkou zálibu má v provokování soupeřů, když se jim snaží během zápasu dostat pod kůži a vyvést je z koncentrace na utkání. Také umí dobře napadat a je dobrý na hru v oslabení. Zlepšit by měl své bruslení.