Hlavní Devorski, Watson
Čároví Kovachik, Sharrers
Joakim Nordström se raduje ze svého prvního gólu v NHL

Michal Handzuš rozhodl o výhře nad Islanders 3:2

Blackhawks na domácim ledě v celém utkání přehrávali svého soupeře, krátce před první přestávkou ale přišli o dvoubrankový náskok. Rozhodující trefu vsítil ve 27. minutě Michal Handzuš. Poprvé v NHL skóroval Joakim Nordström a po čtyřech letech se v brance Chicaga představil Nikolai Khabibulin.

První třetina přinesla řadu nepřesností na obou stranách. Blackhawks několikrát zahrozili v těsné blízkosti branky Islanders, kteří stejně jako domácí postavili mezi tyče náhradního gólmana, Kevina Poulina. New York těžil z rychlosti svých útočníků a připravil si několik nebezpečných průniků, které ale zakončoval nepřesně.

Chicago získalo dvoubrankový náskok po dvou střídáních, kdy zatlačilo svého soupeře do hluboké defenzívy. Nejprve se v 10. minutě zapojili do útočení oba obránci a Niklas Hjalmarsson se dostal z pukem až za Poulinovu branku. Jeho přihrávku přes brankoviště pak proměnil ve svůj premérový gól v NHL švédský nováček Joakim Nordström.

Ben Smith se raduje po brance Jonathana Toewse na 2:0

Na 2:0 zvýšil do odkryté branky kapitán Jonathan Toews, když se střela Duncana Keitha odrazila od zadního mantinelu daleko do hřiště. Chicago ale o svůj náskok v poslední minutě rychle přišlo. Islanders sice svoji velkou šanci po chybě Nikolaie Khabibulina spálili, když před prázdnou brankou selhal Michael Grabner, krátce před přestávkou ale hosté dvakrát rychle po sobě udeřili.

Nejprve se z rychlého protiútoku prosadil přesnou střelou pod vyrážečku Josh Bailey a do stejného místa pak 5 vteřin před koncem třetiny zamířil Kyle Okposo. Útočníka Isles pěkně našel od zadního mantinelu John Tavares a Okposo měl před Khabibulinem dost prostoru na to, aby kotouč uklidil do sítě.

Ve druhé třetině Hawks zpřesnili hru, nepouštěli Islanders tolik do brejků a sami stále tlačili svého soupeře do jeho části kluziště. Ve 27. minutě pak vstřelili rozhodující branku. Poulin neudržel Keithovu střelu a Michal Handzuš pohodlně dorazil puk do sítě.

Michal Handzuš v souboji za brankou

Chicago mělo několik dalších příležitostí, nevyužilo ale ani několik přesilových her. Ostrované se sice prakticky neustále bránili, domácí tým ale nepouštěli do vyložených příležitostí a řadu střel Hawks obětavě blokovali. Blackhawks měli v první 10 minutách zápasu potíže s rychlým napadáním, poté už ale naplno dirigovali hru. New York však pod tlakem vydržel a v samém závěru měl na holi vyrovnání Okposo, který tečoval puk těsně mimo branku. Blackhawks tak tentokrát nervóznější závěr zvládli a získali tak oba body po výhře 3:2

Do sestavy se vrátili obránce Michal Rozsíval a útočník Ben Smith. Kouč Joel Quenneville trochu přeházel složení útočných formací, když posunul Marcuse Krügera do třetí lajny, hned po pár minutách ale provedl další změny: Andrew Shaw se posunul k Sharpovi a Hossovi, Nordström naskočil do třetího útoku a Handzuš nastupoval se Smithem a Bolligem. Od druhé části pak hrál Saad s Toewsem a Kanem v elitním útoku a Bickell se posunul ke švédské dvojici Krüger–Nordström do třetí formace.

Poprvé po čtyřech letech se představil na domácím ledě brankář Nikolai Khabibulin. V utkání neměl příliš mnoho práce, po chybě v rozehrávce v první třetině nepůsobil zrovna jistě, po přestávce už ale svou roli zvládl na jedničku a připsal si 333. vítězství v kariéře.

Nikolai Khabibulin pochytal 17 střel Islanders

Chicago po utkání povolalo do hlavního týmu Brandona Pirriho a pro druhý zápas ve dvou dnech, který dnes čeká Hawks proti Buffalu se dají očekávat další změny, přičemž volno by mohli dostat slovenští veteráni Hossa s Handzušem.

„Body bereme,“ prohlásil trenér Qunneville. „Nedali jsme další gól, který by to trochu uklidnil, takže to bylo až do konce napínavé, přesto si ale myslím, že se nám dneska dařilo. Stříleli jsme často mimo branku, ale měli jsme často puk na holi a vytvořili si nějaké nebezpečné příležitosti. Zakončení nebylo podle našich představ, na druhou stranu jsme ani soupeře moc do ničeho nepustili.“

„Když nedokážete podržet puk proti takovému týmu a když je nedonutíte hrát taky dozadu, tak vás zatlačí a dokáží toho využít. Přesně to se také stalo, “ vyjádřil svou nespokojenost kouč hostujícího týmu Jack Capuano. „Nehráli jsme dobře. Měli jsme možnost střílet od modré, když jsme měli nějaké hráče před brankou, ale nedělali jsme to.“

„Jsou to vítězové Stanley Cupu, ale o tom nemůžete moc přemýšlet,“ pověděl John Tavares. „Musíme hrát naši hru a zasloužit si to. Dneska jsme ale neodehráli naplno celých 60 minut.“

Brandon Bollig před brankou Kevina Poulina

„Třetí třetina byla dobrá,“ pochvaloval si Handzuš. „Hráli jsme sice oslabení, ale i tak, musíme se naučit jak zápasy dotáhnout do vítězného konce.“

„Víme, co je třeba udělat pro to, abychom hráli v závěru chytře a udrželi náskok,“ doplňuje Toews. „Myslím, že jsme se v tom zlepšili, hlavně při hře ve čtyřech. Ukázalo se, jak moc jsme pracovali v obraně.“