Hlavní Hebert, St. Laurent
Čároví Murchinson, Nowak
Bryan Bickell střílí úvodní gól zápasu

Mike Kostka vstřelil vítězný gól proti Bollandovu Torontu

Obránce Mike Kostka dal svůj první gól v NHL v utkání proti Torontu, odkud v létě do Chicaga přišel. V 31. minutě prošla jeho střela za záda Jonathana Berniera a Kostkova trefa se nakonec ukázala jako vítězná. Na pěknou branku Bryana Bickella odpovědl rychle Nazem Kadri, třetí gól Hawks pak ještě v povedené druhé třetině přidal Brandon Pirri. Chicago o první reklamní přestávce ocenilo centra Davea Bollanda, který zde začal svou kariéru v NHL a v létě byl po 6 sezonách a 2 Stanley Cupech vytrejdován k Leafs za tři volby v draftu.

Blackhawks věnovali toto střetnutí dvou tradičních týmů boji proti rakovině, jehož měsíc právě probíhá. Při kanadské a americké hymně tak zahajovací pětku doplnili na ledě děti bojující s touto zhoubnou nemocí a o úvodní ceremoniální buly se pak postarali bývalí spoluhráči z Londonu (OHL) a Chicaga Bolland s Patrickem Kanem.

Patrick Kane a Dave Bolland na úvodním buly

V první třetině se mnoho zajímavého nestalo, všechny góly pak padly v prostřední části. Nejprve se pěkně prosadil Bickell, když s odraženým pukem trpělivě obešel Berniera a zasunul do prázdné branky. Toronto ale odpovědělo pohotově už o chvíli později využitou přesilovkou. Johnnymu Oduyovi přeskočil kotouč v rohu přes hokejku a přihrávku Joffreyho Lupula usměrnil na brankovišti do sítě Kadri.

V 31. minutě ale předvedla hezkou kombinaci čtvrtá formace a po Pirriho přihrávce se radoval z prvního gólu v kariéře Kostka. Jeho rána nebyla příliš prudká, Bernier ji ale nedokázal dostatečně ztlumit. Dobrou práci na brankovišti odvedl Brandon Bollig. Ještě před přestávkou pak Hawks svůj náskok navýšili, když početní výhodu využil Pirri. Brandon Saad měl trochu prostoru na pravé straně a v těsné blízkosti branky našel přesně čepel Pirriho hole.

Bryan Bickell se raduje ze svého prvního gólu v sezoně

Ve třetí třetině měli Hawks dost šancí na to, aby přidali ještě jednu branku, skóre se už nakonec neměnilo. Dorážka Joakima Nordströma sice skončila v síti, rozhodčí ji ale neuznali a místo toho poslali na trestnou lavici Bickella. Toronto v průběhu utkání brankáře Coreyho Crawforda moc často nevyzkoušelo, hosté sice využívalo své rychlosti k tomu aby se dostali do útočného pásma, mnoho nebezpečných příležitostí si z toho ale nevytvořili. Hawks se první třetinu také směrem dopředu tolik nedařilo, postupně se ale prosazovali stále více a nakonec zaslouženě vyhráli 3:1.

„Těší mě, že se to povedlo právě proti jim. Puk mám schovaný,“ radoval z premiérové trefy Mike Kostka. „Někdo mi ho vzal. Říkal jsem klukům před zápasem, že potřebuju, aby mi ho pak někdo sebral. Oni si totiž mysleli, že už jsem nějaký gól dal, tak jsem jim to musel připomenout. Pak jsem se jen smál, když jsem viděl jak se o něj Nordström a Pirri perou.“

„Je to vynikající klub s vynikajícími fanoušky, vždy se ke mně chovali skvěle,“ vyjádřil se po utkání Dave Bolland. „Je fajn být tu zpátky, i když je to trochu jiný pocit. Mají dobrý tým, hodně drží puk a z toho si pak tvoří šance. Snad si z toho zápasu něco odneseme a budeme pak hrát lépe.“

Patrick Sharp před Jakem Gardinerem

„Mám z toho radost, puky se teď ke mně odrážejí,“ pochvaloval si Brandon Pirri, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, přestože odehrál jen necelých 10 minut. „Myslíme si, že může hrát s nejlepšími v prvním nebo druhém útoku. Jen si to musí odpracovat, zlepšovat se v obranné činnosti,“ zopakoval po utkání trenér Joel Quenneville stejný názor, který projevil o druhé přestávce televizního přenosu jeho asistent Mike Kitchen.

„To byl pěkný gól,“ řekl s úsměvem ke své trefě Bryan Bickell. „Jsem rád, že už jsem teď dal ten první gól v sezoně. Ani jsem nevěděl, že to mám v sobě. [Kouř Quenneville] z toho asi šílel a řval na mě ať střílím, asi to pak později uvidím na videu.“