Hlavní Morton, VanMassenhoven
Čároví Cormier, Galloway
Martin St. Louis se raduje z vítězného gólu

Divoký zápas v Tampě rozhodl v nastavení Martin St. Louis

Chicago odehrálo proti Lightning podivný zápas, ze kterého si nakonec odvezlo bod. Diváci viděli celkem 11 branek, řadu dalších příležitostí oba týmy nevyužily. Blackhawks dotahovali dvoubrankovou ztrátu a na začátku třetí třetiny šli do vedení 3:4 díky šikovné teči Andrew Shawa, který vstřelil svůj první gól v sezoně. Tampa sice otočila skóre na 5:4, po smolném odrazu od hole Radka Gudase ale padl neskutečný gól na 5:5. V prodloužení pak Nikolai Khabibulin neudržel Gudasovu střelu a z dorážky rozhodl Martin St. Louis.

Blackhawks svého soupeře v první třetině přestříleli 12:4 (celkem 43:25), střelecky se prosadili ale jen domácí. Chicago bránilo přesilovku při trestu Michala Rozsívala dobře, v jejím závěru ale prostřelil Khabibulina Matt Carle. Krátce po přestávce pak Hawks propadli při vlastní přesilovce a brejk dva na jednoho Lightning zvládli. BJ Crombeen přihrál přes Duncana Keitha Natu Thompsonovi a ten překonal Khabulina podruhé. Domácí další gól hodně nakopl, blízko třetí trefě byl Victor Hedman, jeho ránu ale zastavila tyčka.

Nate Thompson střílí gól v oslabení

Chicago se v polovině zápasu zvedlo a srovnalo stav. Bryan Bickell dorazil zblízka puk a střelu Patricka Sharpa pak tečoval Marián Hossa mimo dosah Bena Bishopa. Rozhodčí se sice poradili s videem kvůli možném zásahu vysokou holí, gól ale uznali. V závěru druhé části se trefili po pěkných individuálních akcích Steven Stamkos a Patrick Kane, do šaten se tak šlo za stavu 3:3.

Ve třetí třetině pokračoval divoký průběh zápasu. Shaw získal Chicagu vedení, Tampa se ale nevzdala a v 52. srovnal střelou mezi betony Hedman. Khabibulin nepředvedl přesvědčivý zákrok, v zásahu mu sice bránil Stamkos, jeho aktivita však nebyla posouzena jako přestupek proti pravidlům. V 58. byl za přihrávku rukou po vhazování hloupě vyloučen Michal Handzuš a domácí hned nabízenou šanci využili. Valtteri Filppula čistě vyhrál vhazování a Stamkos parádní ranou nedal Khabibulinovi, kterého bránil ve výhledu Johnny Oduya, sebemenší šanci.

Jonathan Toews na vhazování s Ondřejem Palátem

Ještě než se Hawks mohli nadechnout k závěrečnému náporu, podřízli si Blesky větev pod sebou sami. Carle přihrával do vlastní třetiny Radku Gudasovi a tomu před čepelí puk poodskočil. Český zadák tak jen srazil přihrávku do vlastní sítě, zaskočený Bishop nedokázal zareagovat.

V prodloužení získali další bod domácí, Gudasovu střelu od modré Khabibulin neudržel, a z dorážky trefil odkrytou branku St. Louis.

„Nemyslel jsem si, že takhle dám svůj první gól v sezoně,“ řekl Radko Gudas. „Přímo přede mnou puk skočil, odrazil se mi od čepele a od kotníku přímo do branky. Mám z toho hned trochu lepší pocit, vyhráli jsme, to je nejdůležitější.“

„V Chicagu jsme dva body ukradli, dneska si to ale určitě nemyslím,“ vyjádřil se trenér Tampy Bay Jon Cooper.

Ben Smith v souboji s Victorem Hedmanem

„V dalších zápasech bude lepší,“ komentoval výkon brankáře Nikolaie Khabibulina kouč Joel Qunneville.„Bod bereme, obzvlášť poté, jak se vyvinula třetí třetina. Takové věci jsem nikdy neviděl. Párkrát jsme měli trochu smůli, ale nakonec se štěstí usmálo i na nás.“

„Vždycky můžete najít pozitiva,“ dodává Duncan Keith. „Ale nejsme spokojení s tím, že jsme dostali tolik gólů, že se stav tak často měnil.“