Hlavní Furlatt, Hebert
Čároví McElman, Rody
Antoine Roussel proměňuje trestné střílení

Blackhawks dotáhli ztrátu 0:3, ale s Dallasem prohráli

Chicago v prvním domácím utkání po delší době prohrávalo ve 24. minutě už 0:3, v polovině zápasu ale Patrick Sharp využil ranou od modré přesilovku a Hawks ještě do přestávky srovnali, když 10 minut prakticky nepustili Stars ze třetiny. Ve třetí části pokračovala převaha domácích, vynikající Kari Lehtonen (celkem 47 zásahů) už ale neinkasoval a hosté ubránili i 75 vteřin v oslabení 3 proti 5. Dallas se dostal do několika brejků a jeden z nich dokázal využít. Po faulu Hjalmarssona se z trestného střílení pěkně trefil Antoine Roussel a rozhodl o výhře Stars 3:4. Sharp vstřelil 200. gól za Blackhawks a Michal Rozsíval odehrál 800. zápas v NHL.

Corey Crawford odchytal náročné utkání, kdy na něj šlo pouze 18 střel, přičemž 4 z nich skončily v síti. Špatné svědomí bude mít zejména u prvního gólu, kdy jej Valeri Nichushkin prostřelil zápěstím mezi betony. Po vyrovnání na 3:3 ale skvěle zlikvidoval pokus Erika Colea a ve třetí třetině po nevyužité přesilovce 5 na 3 si poradil se střelou Trevora Daleyho, který na něj postupoval sám od modré čáry.

Alex Chiasson se raduje po svém gólu v přesilovce

Kari Lehtonen podal tradičně vynikající výkon. Dallas se po většinu zápasu bránil, což bylo evidentní hlavně po gólu Sharpa v půlce utkání. Hosté stáhli svou obranu na těsno před vlastní brankoviště, na Lehtonena tak šla řada ne úplně nebezpečných střel. Finský gólman si ale připsal několik výborných zákroků, důležitý byl zejména ten proti Nicku Leddymu ve třetí části.

Událostmi nabitý zápas odehrál Antoine Roussel. Nejprve se porval s Andrew Shawem, později schytal ostrý hit od Michala Rozsívala, při jeho vyloučení nastartoval Sharp cestu Blackhawks za vyrovnáním a nakonec to byl právě Roussel, kdo si prohodil Niklase Hjalmarssona a z následného trestného střílení hezkou kličkou do bekhendu překonal Crawforda. Chicagský gólman tak na 11. pokus inkasoval z trestného střílení poprvé v kariéře.

Jonathan Toews bojuje před brankou Stars

Do zápasu kvůli nemoci nenastoupil útočník Michal Handzuš. Sheldon Brookbank tak opět naskočil do útoku, ve druhé třetině ale zastoupil Leddyho, když s jeho hrou nebyli trenéři spokojeni. Mladý obránce šel na led poprvé po 10 minutách na střídačce a hned po přihrávce od Brookbanka šťastně prostřelil Lehtonena. O minutu později pak tečovanou střelu vyrovnal Johnny Oduya a začínalo se odznovu.

„Určitě to nebyl špatný zápas,“ hodnotil duel kouč Joel Quenneville.„Tedy z mého pohledu ne. Začátek byl špatný, ale dokázali jsme se vrátit do zápasu, vybojovat si vyrovnání. Ve třetí třetině už se mohlo stát cokoliv. Víme, že pro nim je to vždycky o bojovnosti a jednoduchosti. Oni své šance využili, my v porovnání s nimi rozhodně ne.“

Brandon Pirri před Codym Eakinem

„Hodně stříleli, to mě ze začátku bavilo, ale po chvíli už to člověka unaví,“ pověděl brankář Stars Kari Lehtonen. „Když se daří, tak je to zábava, ale když ne, tak je to pak dost náročné. Nemám problém, když na mne jde tolik střel, pokud se cítím dobře a puk mě trefuje, tak proč ne.“

„Měl jsem pocit, že se celý zápas jen bráníme,“ řekl hrdina úterního zápasu Antoine Roussel. „Chyběla nám energie. Náš brankář byl neuvěřitelný, držel nás ve hře. Puk se nám párkrát šťastně odrazil, dali jsme několik šťastných gólů. Sice jsme makali, ale bylo znát, že nás přehrávají, dva body určitě bereme. [Při nájezdu] jsem se musel trochu víc soustředit, snažil jsem si to přehrát v hlavě. Nakonec to bylo jako v tréninků, použil jsem stejnou kličku jako dřív [spoluhráč Vern] Fiddler, vyšlo to perfektně.“