Hlavní Peel, Rooney
Čároví Murphy, Murray
Jonathan Toews zařídil vítězný gól

Bickell a Toews otočili pátý zápas a Blackhawks vedou 3:2

Chicago podalo v pátém utkání zlepšený výkon, i když Wild hráli brzy přesilovku a v první polovině duelu měli stále trochu navrch. Hosty poslal do vedení v 17. minutě Haula, když nabral rychlost a z dorážky dostal puk za Crawforda, kterému už předtím jednou pomohla tyčka. Do druhé třetiny Blackhawks trochu přidali, k úspěchu je ale nakopla až využitá přesilovka ve 30. minutě, kdy Bickell ideálně tečoval střelu Kanea za záda dobře chytajícího Bryzgalova. Ve 45. minutě zabojoval první útok, Suter si stáhl ze vzduchu puk po střele Sharpa, jenže Hossa mu jej vypíchl a Toews na brankovišti dorazil kotouč do sítě. Minnesota se pak začala tlačit víc do útoku, Corey Crawford byl ale bezchybný a v závěru vyřešil několik složitých situací. Chicago nyní vede 3:2 na zápasy a v noci na středu si může v Minnesotě vyhrát postup.

Peter Regin
Peter Regin

Peter Regin odehrál svůj první zápas za Blackhawks v playoff, naposledy hrál ve vyřazovacích bojích v roce 2010 za Ottawu. V utkání se mu celkem dařilo a za svůj výkon byl oceněn jako třetí hvězda zápasu. Do sestavy se kromě potrestaného Brandona Bolliga nevešli Michal Rozsíval s Jeremy Morinem, důvěru naopak dostali Sheldon Brookbank a Kris Versteeg.