Hlavní Skilliter
Čároví Racicot
Patrick Kane proměňuje svůj nájezd

Crawford vychytal výhru v Dallasu 3:2 po nájezdech

V úvodním utkání nové sezony získali Blackhawks oba body jen díky vynikajícímu výkonu brankáře Coreyho Crawforda. 29letý rodák z Montréalu pochytal 32 střel a předvedl řadu těžkých zákroků, domácím Stars zlikvidoval i dva samostatné úniky. Chicago se v první třetině prakticky nedostalo z vlastní poloviny, přesto šlo do vedení po střele Keitha od pravého mantinelu, která prošla skrz brankáře Lehtonena až do sítě. Ve druhé části měl Dallas stále výrazně více ze hry a po pěkných gólech Daleyho, který trefil puk ze vzduchu v přesilovce, a Eakina otočil skóre. Ve třetí třetině Hawks přidali, zpřesnili hru a odměnou jim byla branka Sharpa v početní výhodě. Ještě před ním trefili tyčku Krüger i Oduya. V závěru Hawks nevyužili přesilovku a protože nerozhodlo ani prodloužení, viděli diváci nájezdy. Crawford kryl všechny tři, jediným úspěšným střelcem byl Patrick Kane.

Corey Crawford zasahuje při šanci Verna Fiddlera v oslabení

„Celý večer byl skvělý, máme radost, že odsud odjíždíme s výhrou. Nebýt Coreyho, dopadlo by to jinak,“ liboval si Patrick Sharp, který na branku Stars vypálil hned 6 střeleckých pokusů. Proti Stars se mu daří, loni v 5 zápasech nasbíral 10 bodů (6+4). „Volejte policii, dva body jsme tu dnes ukradli. Nepochybně jde tohle vítězství za brankářem,“ vtipkoval trenér Joel Quenneville.

„Začali jsme hodně ztuha. Postupně jsme zpřesnili hru, začali si víc věřit a hráli rychleji a častěji s pukem. Postupem času to bylo vidět,“ popsal vstup do sezony brankář Corey Crawford.

Patrick Sharp a Duncan Keith se radují z gólu na 2:2

„Mám z toho dobrý pocit. Měli jsme trochu nejasno o naší obraně, ta ale byla dnes velice dobrá. Bude příjemné se k tomuto zápasu vracet na videu,“ pověděl domácí kouř Lindy Ruff. „Pokud budeme takhle makat každý zápas, tak budeme vyhrávat často. V nájezdech už se nám to nepovedlo, ale většinu zápasu jsme dobře bruslili, makali naplno a plnili si své úkoly,“ říká spokojeně Cody Eakin, třetí hvězda utkání.

Ke svému prvního zápasu v NHL nastoupil obránce Trevor Van Riemsdyk. Třiadvacetiletý hokejista, který s Chicagem podepsal smlouvu na jaře jako volný hráč po konci svého působení na University of New Hampshire, odehrál 11:43 a zapsal si jednu zblokovanou střelu. Poprvé za Blackhawks se představil Brad Richards, během 14:38 na ledě vystřelil 3× na branku svého bývalého týmu a po faulu na něj Chicago v přesilovce srovnalo na 1:1. Navrátilec Daniel Carcillo strávil na hrací ploše 4:43, nejméně ze všech hostujících hráčů. Jen o málo více odehráli Jeremy Morina a David Rundblad, téměř 30 minut pak na ledě pobyl Duncan Keith.