Hlavní Furlatt, Martell
Čároví Knorr, Morin
Patrick Kane střílí třetí branku Blackhawks

Blackhawks zvládli smutný zápas s Torontem 4:0

Před utkáním proti Torontu uctili Blackhawks památku Clinta Reifa, jednoho z kustodů mužstva, který v neděli ráno zemřel. Psychicky náročné střetnutí nakonec zvládli bez potíží, v úvodu sice dlouho nedokázali svou herní převahu zužitkovat, v 15. minutě ale Reimer neviděl přesnou střelu Rundblada a bylo to 1:0. Domácí zvýšili svůj náskok v poslední vteřině první třetiny, Bozakovo zaváhání při obraně proměnili Kane s Versteegem, které tentokrát ve druhé formaci doplnil místo zraněného Richardse Sharp. Ve druhé části branka nepadla, Leafs po přestávce cítili šanci na zvrat, jenže Raanta chytal spolehlivě a pokryl i všechny nebezpečné dorážky. V 50. minutě rozhodl v přesilovce Kane, když uklidil do sítě odraženou střelu Seabrooka. O chvíli později sebral Toews puk Gardinerovi a prostřelil Reimera počtvrté. Utkání se pak už jen dohrálo a Raanta se mohl radovat z čisté konta.

Clint Reif na ledě se Stanley Cupem a rodinou

Hráči Blackhawks před zápasem a o přestávkách nekomunikovali s médii, novinářům odpovídali na otázky až po skončení duelu. Clint Reif, 34letý otec čtyř dětí, byl nalezen bez známek života v neděli ráno doma v Lombardu, městečku na západ od Chicaga. V Chicagu působil devět sezon, z toho šest jako asistent kustoda Troye Parchmana. Po minulé sezoně byl posledním členem klubu, který si užil svůj den se Stanley Cupem.

„Je to náročné. Když přijdete o blízkého kamaráda a ve stejný den máte zápas, to není snadné,“ pověděl Duncan Keith. „Hodně z nás to ještě pořádně nedošlo. Hráli jsme se smutkem v srdci, byl součástí týmu, v podstatě nosil stejný dres jako my. Byl to výjimečný člověk, vždycky dobře naladěný. Nikdy nemyslel na sebe, naopak stále přemýšlel, čím vám může pomoct,“ vyjádřil se kapitán Jonathan Toews.

Hráči do utkání nastoupili s iniciály CR na přilbách

„Vážím si toho, jak k tomu hráči přistoupili. Byl to náročný, vysilující den a oni ten zápas psychicky zvládli dobře,“ prohlásil kouč Joel Quenneville. „Většinou když zápas začne, tak dokážete přepnout a nemyslet na starosti, které máte v osobním životě, ale dneska si nemyslím, že se to někomu povedlo. Na střídačce i v šatně bylo ticho, soustředili jsme se na to, abychom pro Clinta a jeho rodinu odehráli dobrý zápas,“ dodal Patrick Sharp.

David Rundblad vstřelil svůj první gól za Blackhawks a druhý ve své kariéře v NHL. Naposledy skóroval 27. dubna 2013 v playoff AHL proti Syracuse, jeho soupeřem byl tehdy i slovenský útočník Richard Pánik, dnes hráč Toronta, který zmiňovaný zápas rozhodl v prodloužení gólem v přesilové hře.