Hlavní Dwyer, Furlatt, Jackson
Čároví Gibbs, MacPherson, Sharrers
Duncan Keith se raduje po postupové brance

Predators začali skvěle, po výhře 4:3 ale postupují Hawks

Blackhawks vstoupili do šestého utkání tragicky, když dvěma zásahy poslal hosty do vedení Neal. Na Sharpovu přesnou dorážku pak rychle odpověděl Cullen, když se protáhl kolem Keitha a zblízka prostřelil Darlinga. Toho tak už ve 12. minutě vystřídal Crawford a do konce zápasu poté už ze 13 střel neinkasoval. Chicago srovnalo skóre ještě do přestávky, po Toewsově teči v přesilovce zakončil divokou dvacetiminutovku pár vteřin před sirénou Kane. Ve druhé třetině měli domácí řadu šancí, jenže Rinne byl pozorný a fantasticky vytáhl i sraženou střelu Seabrooka. Do třetí části vstoupili opět lépe Predators a Cullen jen těsně minul levou tyčku. O své výhře rozhodli Blackhawks čtyři minuty před koncem, skvělé střídání první pětky nakonec proměnil přesnou ranou od modré Keith, pro kterého to byl třetí bod v utkání.

Predators byli v první a na začátku třetí části nebezpečnějším týmem, ještě v úvodní třetině málem přivítal Crawforda gólovou ranou Neal, proti jeho hattricku ale stála dobře postavená tyčka. Blackhawks inkasovali z nevinně vypadají akce už ve druhé minutě, další branku pak Neal přidal šikovnou tečí v přesilovce po vcelku naivním faulu Timonena. Sharpova přesná dorážka z úhlu po ráně Keitha mimo sice vrátila domácí do hry, jenže za hosty pohotově odpověděl hezkou individuální akcí Cullen. Darling při druhém a třetím gólu neměl moc velkou šanci, tentokrát to však nebyl jeho den a proti rozjetým Predators se tak postavil Crawford, který do té chvíle inkasoval během čtyř třetin hned devět branek.

Podávání rukou po konci série

Blackhawks se vrátili do zápasu také využitou přesilovkou, když po zbytečném faulu Neala srazil Sharpovu střelu do sítě Toews. Na 3:3 pak vyrovnával jen šest vteřin před přestávkou Kane, když domácí dokázali proměnit vyhrané vhazování v útočné třetině. Z úspěchu na vhazování pak těžily Richardsův a Vermettův útok i nadále a přestože Predators ve druhé třetině dál hrozili vcelku snadným průnikem do obrany Blackhawks, více ze hry měli v této části určitě domácí hráči.

Hlavně díky pozornému výkonu brankáře Rinneho Nashville všechny chicagské příležitosti přežil a naopak mohl zásluhou Fishera skórovat. O dorážku do odkryté branky jej připravili rozhodčí, kteří zastavili hru po zákroku Crawforda moc brzy. Ve třetí třetině z otočky jen těsně minul Cullen a rozhodnutí měl pak na holi Hossa, po Rinneho podklouznutí ale prázdnou branku z ostrého úhlu netrefil a v další šanci mu na brankovišti kousek chyběl. Dobrý výkon opět podala čtvrtá formace a slušnou šanci měl Desjardins.

Vítězný gól ale zařídila první pětka. Hostující obranu dostala pod obrovský tlak, Saad ani Keith ještě Rinneho nepřekonali, na konci dlouhého střídání však přesto udeřilo. Keith si trpělivě přidržel puk na modré proti Jonesovi a jeho střelu pak Rinne přes blokující hráče vůbec neviděl. Keith v utkání opět vypadal při obranné činnosti poněkud ledabyle, při svém gólu jej snadno přejel Cullen, jenže při podpoře útoku to byla jiná písnička. Kanadskému reprezentantovi se dařilo procházet přes bránící protihráče a dostal se do několika dobrých příležitostí. v klíčové chvíli pak Chicagu vystřelil postup. Kromě své branky si připsal další dva body za přihrávky u gólů Sharpa a Kanea.