Hlavní Kozari, McCauley, Pollock
Čároví Cherrey, Cormier, Heyer
Marcus Krüger se raduje z vítězného gólu

Chicago odehrálo svůj nejdelší zápas, hrdinou je Krüger

Marcus Krüger dorazil ve 117. minutě do sítě nepřesnou střelu Brenta Seabrooka a ukončil tím nejdelší zápas v klubové historii (padl tak rekord z roku 1931). Blackhawks vedli v 7. minutě po dvou přesilovkových trefách už 2:0, jenže domácí dokázali srovnat. Vyrovnaný stav zůstal pop šikovné teči Perryho ze 38. minuty dlouho nezměněný, přestože šancí k rozhodnutí měly oba týmy víc než dost. Jak Crawford, tak Andersen byli ale fantastičtí a dohromady si připsali 113 zásahů. Ducks trefili v prodloužení třikrát tyčku, v dalších šancích Crawford vychytal Palmieriho. Andersenovi dělala nejvíce starostí třetí pětka Hawks, Vermette ale po přihrávce Cumiskeyho netrefil a a další střely jeho i Sharpa brankář Anaheimu vytěsnil. Chicago už se radovalo z gólu, když v početní výhodě hlavičkoval Shaw, rozhodčí ale pro jeho kulišárnu neměli pochopení.

Marcus Krüger střílí rozhodující branku

Ducks byli po většinu zápasu lepším a rychlejším týmem, Chicago trochu častěji chybovalo a scházela mu trochu větší podpora od obránců, kteří za celý duel vypálili na Andersena jen pět střeleckých pokusů. S pozdějším průběhem pak byla znát únava, když Timonen odehrál jen 16:45 a Cumiskey 18:34. Každý udělal jednu větší chybu, jinak ale hráli vcelku spolehlivě. Vermettova formace nebyla v prvních 60 minutách příliš vidět, v prodloužení ale měla šance Hawks snad jen tato trojice. Nebezpečný byl neustále Shaw, u kterého rozhodující akce začala, a vcelku slušně zahrál také Richards. Anaheim těžil z vyhraných vhazování a přestože v tomto směru nebyl nakonec rozdíl výrazný, od pohledu se zdálo, že se domácím v této herní činnosti daří daleko lépe. Velmi povedený zápas odehrála třetí a čtvrtá pětka Ducks, často byl u puku také Jakob Silfverberg.

Bryan Bickell si připsal 8 hitů, Brent Seabrook o jeden méně. Nejčastěji stříleli Andrew Shaw (7), Marián Hossa, Patrick Kane (oba 6), Jonathan Toews a Patrick Sharp (5). Nejvíce času na ledě strávil Duncan Keith (49:51), z útočníků hrál nejčastěji Patrick Kane (34:26). V týmu domácích byl nejvytíženějším hokejistou Francois Beauchemin (46:29), z útočníků pak Ryan Getzlaf (38:29). Nejvíce střel poslali na Crawforda Kyle Palmieri (8), Ryan Getzlaf a Patrick Maroon (oba 7). Clayton Stoner si připsal 8 hitů, Ryan Kesler s Mattem Beleskeym o jeden méně.

Blackhawks se radují z výhry

„Bylo to úmorné, ale je to úleva. Jsme rádi, že je to za námi a že jsme vyhráli,“ pověděl brankář Crawford. „Upřímně teď spíš cítíme úlevu než nadšení. Celý ted nad tím zápasem přemýšlíte a pak hrajete čtyři, pět nebo šest hodin, to se na vás podepíše,“ řekl Patrick Sharp. „Vždycky když má Seabrook v prodloužení puk na holi, tak to vypadá, že se něco stane. Párkrát už jsme třetí prodloužení hráli, ale vždycky pak padl gól brzy. Bylo to náročné.“

„Je to těžké. Takovou dobu bojujete o výsledek a dáte do toho všechno, jenže pak takhle prohrajete. Je to obtížně,“ tvrdí Andrew Cogliano. „Všichni říkají, ať na ledě používám hlavu, no tak jsem to udělal,“ říká vesele Andrew Shaw o svém neuznaném gólu.

„Je to super pocit. Teď už se moc těšíme až budeme hrát doma v United Center,“ vyjádřil se Marcus Krüger. „Určitě nejintenzivnější zápas, jaký jsem zažil,“ prohlásil kouč Joel Quenneville a pochválil brankáře Crawforda. „Chytal výborně, porval se s tím.“

Andrew Cogliano při své trefě na 1:2