Hlavní Furlatt, McCauley, Watson
Čároví Amell, Heyer, Murphy
Matt Beleskey se stal hrdinou pátého zápasu

Chicago obrat nedotáhlo, Anaheimu chybí krok do finále

Blackhawks se v první třetině zapomněli na hotelu, Ducks měli drtivou převahu a získali tříbrankový náskok. V 6. minutě Crawford nedosáhl na střelu Fowlera ani na perfektní teč Keslera a o 10 minut později jej po buly prostřelil Vatanen. Chicago čekalo na první střelu věčnost, hostující gólman naopak ještě zneškodnil tutovky Keslera i Vatanena v přesilovce. Ve druhé části Hawks přidali a nastartovali se k velkému dramatu. Brzy po přestávce Andersena překvapil Teräväinen a finský nováček pak asistoval i trefy Seabrooka v závěru třetiny. Brankář Anaheimu potom několik slibných šancí pochytal a když pět minut před koncem přidali domácí po krásné kombinaci čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Jenže kapitán Toews dvěma góly při hře bez gólmana srovnal a poslal zápas do prodloužení. V něm udělali Hawks další chybu a z dorážky rozhodl už po 45 vteřinách Beleskey. Šestý zápas se hraje v noci na čtvrtek a Anaheim si může výhrou zajistit postup do finále.

Duncan Keith odehrál 27:23 a připsal si +2. Naopak Kimmo Timonen odehrál z obránců nejméně, 8:06, a připsal si -2. Z útočníků nastupoval nejčastěji Patrick Kane, 21:48. Patrick Sharp vypálil 6 střel, Bryan Bickell zaznamenal pět hitů. Blackhawks vyhráli 26 vhazování oproti 39, které získal Anaheim. Žádný z hráčů Chicaga neměl úspěšnost lepší než 50 %. V dresu Ducks nastoupil ve finále Západní konference poprvé Tomáš Fleischmann, v sestavě nahradil Emersona Etema.

Patrick Maroon zvyšuje na 4:2

„Povedlo se nám zápas dotlačit do prodloužení, mysleli jsme si, že to už máme ve svých rukou, že to dotáhneme,“ pověděl kapitán Jonathan Toews. „Vnímáme to tak, že je těžké se nás zbavit. A další zápas musíme vyhrát, to je fakt. Většina z nás, nebo možná všichni, věříme, že nejlepší výkony podáváme, když už není kam couvat. Bez vytáček, teď už se nemáme na co šetřit, musíme do toho dát všechno.“

„Je to dobrá série. Mají dobrý tým a my také,“ řekl Patrick Sharp. „Pokud je chcete porazit, musíte jezdit 60 minut po zadku,“ vyjádřil se trenér Ducks Bruce Boudreau.

„Takový je hokej v podání Ducks, neradi děláme něco jednoduše. Máme to rádi zajímavější, to není pro ty, kteří mají slabé srdce,“ prohlásil Ryan Kesler.