Hlavní O’Halloran, Pollock, Sutherland
Čároví Amell, Heyer, Racicot
Cedric Paquette střílí vítězný gól

Blesky udeřily v Chicagu a v sérii mají náskok

Také ve třetím utkání série otevřeli skóre Lightning, Blackhawks ale jinak první třetinu ovládli a kromě trefy Richardse měli několik dalších vyložených příležitostí. Po přestávce hosté šlápli na plyn, jenže chicagská obrana odolala a později zvládla i dlouhé oslabení tří proti pěti. Ve třetí části měli už opět více ze hry domácí, oba týmy ale měly spoustu šancí a diváci v United Center se tak rozhodně nenudili. Parádní střídání prvního útoku zakončil ve 45. minutě Saad, z vedení se však Blackhawks radovali jen pár vteřin než na brankovišti dorazil puk Palát. Zápas rozhodl tři minuty před koncem po akci Hedmana Paquette a Tampa se tak ujala vedení v sérii 2:1.

Do sestavy Blackhawks se vrátili uzdravený Bryan Bickell a Trevor Van Riemsdyk, který si tak odbyl svůj debut v playoff NHL. Také Tampa Bay upravila svou sestavu, Drouina nahradil sedmý obránce Nesterov. Chicago mělo v první třetině hned 19 střeleckých pokusů, jenže první branku vstřelili hosté. Oduya zakopl, Ryan Callahan získal trošku prostoru, aby převzal dlouhou přihrávku Hedmana, a výstavní ranou napálil puk do sítě. Vyrovnání měli na holi Hossa, který odehrál fantastický zápas, a Teräväinen, ani jeden ale netrefil prázdnou branku. Dorážku Saada pak Bishop jen se štěstím vytěsnil špičkou betonu.

Marián Hossa byl vyložené šanci faulován a prázdnou branku těsně minul

Přesto se Blackhawks prosadili ještě do přestávky, když přesilovku proměnil střelou od modré Richards. Bishop si sice na puk sáhl, v cestě do sítě mu ale nezabránil. GM Lightning Steve Yzerman mezi třetinami vyrazil za svými hráči do šatny a jeho aktivita měla kýžený efekt. Po přestávce Tampa zatlačila Chicago do defenzívy a nejblíž brance byla v momentě, kdy Crawford jen vyrazil puk do vzduchu a ten pak spadl na tyčku. Ve druhé dvacetiminutovce byli oba brankáři bezchybní, Bishop se vytáhl hlavně při brejku Vermetta, Crawford poté zlikvidoval únik Kucherova po jeho návratu z trestné lavice. Dvě hloupá vyloučení Bickella a Saada poslaly hosty do přesilovky 5 na 3, obrana Hawks ale situaci ustála a Crawford si připsal tři těžké zákroky.

Ve třetí části měli puk častěji na holích hokejisté Chicaga, také hosté ale měli řadu dobrých možností. Ve 45. minutě se skóre dvakrát rychle po sobě měnilo a pokračovalo se dál za nerozhodného stavu. Po krásné kombinaci první pětky se nejprve trefil ze středu Brandon Saad, už po 13 vteřinách ale srovnal Palát, když na brankovišti dorazil puk za čáru dříve než jej stačil Crawford přikrýt lapačkou. Bishop kryl hlavně pokusy Teräväinena a Shawa při přečíslení dva na jednoho, Stamkos trefil na druhé straně břevno. Gólových příležitostí bylo spoustu, pět vstřelených branek se tak zdá málo.

Cedric Paquette ve své první šanci ve třetí třetině ještě neuspěl

Hrdinou zápasu se nakonec stal Cedric Paquette, útočník, který se trefil v sérii už podruhé, jinak na sebe ale upozornil hlavně výtečnou prací v obraně. Callahan ve středním pásmu pěkně posunul na rozjetého Hedman, ten při přečíslení zavezl puk do třetiny a přihrál na střed. Paquette dostal trochu prostoru a vcelku pohodlně usměrnil kotouč do odkryté branky. Blackhawks měli v závěru při hře bez brankáře jen pár náznaků, do větší příležitosti k vyrovnání se ale už nedostali.

Duncan Keith odehrál 31:37, z útočníků hrál nejvíce Marián Hossa, 23:56. Shaw, Toews a Seabrook vypálili čtyři střely, Vermette a Bickell nasbírali čtyři hity. Za hosty nastupoval nejčastěji Victor Hedman, 26:06, z útočníků pak Steven Stamkos 21:54. Hedman, Kucherov a Callahan stříleli 4×, Coburn zaznamenal sedm hitů, Paquette a Brown po šesti.