Hlavní McIsaac, Walsh
Čároví Berg, Galloway
Paul Stastny s Vladimirem Tarasenkem slaví jednu z branek Blues

Chicagu se vstup do sezony nepodařil, s Blues prohrálo 5:2

Blackhawks první utkání v nové sezoně nezvládli podle představ, dvakrát šli sice proti St. Louis do vedení, série vyloučení na přelomu druhé a třetí třetiny je však stála naději na vítězství. Už v 5. minutě proměnil přesilovou hru Richard Pánik, jenže hosté získali postupně převahu a Chicago nepouštěli do střeleckých příležitostí. Corey Crawford měl už v první třetině celkem dost práce, nestačil jen na ránu Shattenkirka také v početní výhodě. A právě při různém počtu hráčů na ledě se zápas rozhodl. Ryan Hartman svou první brankou v soutěži potrestal špatnou rozehrávku Blues (asistenci si připsal Tyler Motte), ještě před přestávkou byli ale postupně vyloučeni Toews, Anisimov a Keith. Při přesilovce proti třem se přesně trefil Tarasenko, po přestávce střelu stejného hokejisty dorazil Stastny a svůj náskok už Blues nepustili. Poprvé za Blackhawks nastoupili Motte, Nick Schmaltz, Gustav Forsling, Michal Kempný a Jordin Tootoo.

Brian Campbell a Richard Pánik se radují z úvodní trefy v utkání

„Zápas je pak o dost složitější, naše vyloučení je nakopla,“ prohlásil brankář Crawford, který si připsal 32 úspěšných zákroků. „Než měli těch pár přesilovek na konci druhé třetiny, tak jsme byli v dobré pozici. Jenže když dali dva rychlé góly, tak bylo v podstatě po všem.“

„V oslabení musíme být lepší. Někdy se to prostě stane, že máte několik vyloučení rychle po sobě a je třeba, abychom si s tím dokázali poradil,“ říká kapitán Jonathan Toews.

„Věděli jsme, že to je klíčový moment utkání, že je můžeme tak nějak chytit pod krkem, pokud to tak lze říct, a trochu je zmáčknout. Přesně to se nám povedlo,“ uvedl k dvojnásobné přesilovce Kevin Shattenkirk, který stejně jako Tarasenko se Stastnym přispěl k výhře Blues třemi body.

Ryan Hartman po své premiérově brance v NHL

„Mám z toho velkou radost, celý život jsem o tom snil. Ale prohráli jsme,“ říká Ryan Hartman, který oslavil svou první trefu v NHL. V utkání nastupoval ve formaci s Mottem a Krügerem a během 8:33 zaznamenal +1, dvě střely a jeden hit. Motte odehrál celkem 12:16 a ke třem hitům přidal dva střelecké pokusy.

Michal Kempný se uvedl pěknou srážkou s Jaškinem a přestože nechodil na přesilovku, s 18:44 byl třetím nejvytíženějším obráncem Blackhawks. Gustav Forsling strávil na ledě 15:29, zaujal trpělivou rozehrávkou a připsal si jednu střelu. Nick Schmaltz odehrál 8:51 a zaznamenal jeden hit.