Hlavní Leggo, Romasko
Čároví Amell, Gawryletz
Hráči Predators se radují z gólu

Blackhawks opět padli při hře v oslabení

Chicago znovu inkasovalo tři branky v oslabení a z Nashvillu odjelo po porážce 3:2 bez bodu. Marcus Krüger otevřel skóre šťastnou trefou už ve 3. minutě, domácí však brzy srovnali po ráně Subbana od modré čáry. Niklas Hjalmarsson, který se vrátil do sestavy po vypršení disciplinárního trestu, skóroval o chvilku později přesnou střelou k vzdálenější tyčce, při které měl Rinne zakrytý výhled. Jenže Predators znovu odpověděli ještě před přestávkou, tentokrát od modré přesně vypálil Josi a potrestal tak další vyloučení hostujícího celku. Nashville měl další příležitosti, v té největší ale Wilsonovi chyběl kousek před odkrytou brankou. Rozhodující gól zaznamenal ve 37. minutě Mike Fisher, když tečoval Josiho střelu a využil třetí přesilovou hru domácích v tomto duelu. Corey Crawford několikrát udržel Chicago ve hře, Rinne na druhé straně zachránil Predators výhru skvělým zákrokem proti Hinostrozovi. Početní výhodu 6 proti 4 při trestu Subbana Hawks v závěru nevyužili, už dnes ale mají šanci na nápravu v odvetě v United Center.

Michal Kempný při obranné činnosti

Ryan Hartman si připsal asistenci u první branky a bodoval tak v obou úvodních duelech, jenže zápas kvůli zranění nedohrál.

„Určitě musíme zlepšit disciplínu a nenechat se tak často vylučovat. V útoku jsme si i tak mohli vypracovat více příležitostí, abychom se udrželi v zápasu, ale to se nám nepodařilo,“ hodnotil kouč Joel Quenneville.

„Přesilovky jsme zvládli perfektně, Johanson pracoval výborně u mantinelu a obránci si našli prostor pro střelu, odehráli to chytře. Při všech gólech jsme navíc měli hráče před brankou, to bylo dnes rozhodující,“ vyjádřil se Mike Fisher, kapitán domácího týmu.