Hlavní
Čároví
Vladimir Tarasenko

Vladimir Tarasenko rozhodl o výhře Blues ve Winter Classic

Zápas pod širým nebem v St. Louis Blackhawks příliš nevyšel, s domácím týmem prohráli 4:1. Předpověď počasí slibovala sice déšť, utkání se ale nakonec odehrálo bez potíží. Chicago otevřelo skóre už po minutě hry, kdy se rána Kempného odrazila od ledu a brankář Allen nedokázal zabránit puku v cestě do sítě. Jenže další gól už hosté nepřidali. V polovině zápasu se poprvé radovali Blues, když se Berglund natlačil před Campbella a zblízka uklidil Bouwmeesterovu přihrávku. Šest minut před koncem utkání pak rozhodl šťastnou trefou Tarasenko. Domácí kanonýr při přečíslení odrazil puk zpětnou přihrávkou o brusli Hjamarssona a když se o dvě minuty trefil z levého křídla znovu, nasměroval Blues blízko k výhře. „Myslím, že jsme měli velmi dobrý začátek a slušnou druhou třetinu. Pak jsme ale trochu polevili, dal jsem si vlastní gól a oni šli do vedení 2:1. Celkem jsme odehráli dobrý zápas, tedy kromě posledních 10 minut,“ prohlásil Niklas Hjalmarsson.