Hlavní L’Ecuyer, St. Laurent
Čároví Devorski, Grandt
Blackhawks slaví páté vítězství v řadě

Blackhawks otočili zápas s Coloradem během 34 vteřin

Podivný zápas s bláznivým koncem odehráli po svém návratu z výjezdu do Kanady Blackhawks proti Avalanche. Skóre sice otevřel už v 5. minutě Kaně, ale Chicagu se jinak příliš nedařilo. Hodně nepřesností a snaha akce proti nejslabšímu celku soutěže překombinovat málem stály domácí tým důležitý bodový zisk. Dvěma góly otočil skóre Grigorenko, Colborna pak Darling ve výborné šanci vychytal, ale pár minut před druhou přestávkou zvýšil dokonalou tečí Andrighetto. Až do 51. minuty se nezdálo, že Hawks zápas zlomí, pak ale Keithovu střelu tečovali Hayden s Toewsem, rozhodčí u videa nepotvrdili jednoznačný ofsajd domácího kapitána a Colorado se rozsypalo. Po reklamní přestávce se prosadil Pánik, v dalším střídání Panarin a třemi góly během 34 vteřin se Chicago dostalo do vedení. To potvrdil další brankou Toews, do prázdné Krüger a Hawks se po výhře 6:3 stali prvním týmem na Západě, který si zajistil postup do playoff. „Poslední dobou jsme hráli pár zápasů, kde moc gólů nepadalo a po dvou třetinách se zdálo, že dneska to bude přesně ten případ. Je příjemné, když máte trochu štěstí, diváci se dostanou do varu a hodně nám pak pomohli,“ prohlásil Jonathan Toews.