Hlavní O’Halloran, Pochmara
Čároví Pancich, Rody
Artemi Panarin slaví svou trefu v nájezdech

Blackhawks porazili Dallas po nájezdech 3:2

Výhra proti Dallasu se nerodila vůbec lehce, domácí nepředvedli svůj nejlepší výkon, ale nakonec uspěli v nájezdech, získali druhý bod a na čele Centrální divize mají před Minnesotou už osmibodový náskok. Blackhawks se dostali dvakrát do vedení, hosté ale dvěma zásahy Hemského pokaždé srovnali a v obou případech jejich trefách předcházely výtečné zákroky Coreyho Crawforda. Skóre otevřel při brejku 2 na 1 v přesilovce Patrick Kane a v polovině třetí třetiny překvapil Lehtonena pohotovou střelou, při které měl brankář Stars zakrytý výhled, Marián Hossa. Před prvním gólem Hemského Crawford zneškodnil šanci Hudlera, před trefou na 2:2 pak vychytal pokus Shora. Na výhře se chicagský gólman podílel celkem 44 zákroky a v prodloužení, ve kterém si opět domácí neporadili v přesilovce, se sice Stars dostali k puku až po třech minutách, následně ale měli rozhodnout Benn nebo z brejku Elie. Crawford však obě situace zvládl a v nájezdech už byli po gólech Kanea s Panarinem úspěšnější Hawks. Doplněno: Blackhawks před zápasem ocenili bývalého vynikajícího brankáře a člena Síně slávy Eddieho Belfoura, který v Chicagu strávil 8 sezon, získal zde Calderovu a dvakrát Vezinovu trofej a v roce 1999 vybojoval s Dallasem Stanleyův Pohár.

„Soustředíme se na vítězství v divizi a co se stane pak, to uvidíme,“ prohlásil kouč Joel Quenneville. „Uvědomujeme si, že posledních pár zápasů doma jsme sbírali body se štěstím a teď se musíme zaměřit na to, abychom se dostali zpátky na úroveň, kde jsme byli v období předtím.“

„Zkusil jsem na to jít jinak,“ řekl k nájezdům brankář Dallasu Kari Lehtonen. „Dříve jsem měl s Kanem starosti a teď pokus o něco nového taky nezafungoval. Tak příště zkusím zase něco jiného. Umí zakončit několika různými způsoby a já se jen snažím odhadnout, s čím přijdou tentokrát. Dneska mě dvakrát vyškolili.“