Hlavní Meier, Skilliter
Čároví Daisy, Wheler
Hokejisté Chicaga slaví jednu z branek

Chicago zahájilo sezonu výhrou 10:1 nad Pittsburghem

Lepší začátek sezony si snad Blackhawks nemohli vysnít. V první utkání využili toho, že do United Center přijeli Penguins se včerejším zápasem proti St. Louis v nohách a v 10. minutě už vedli o čtyři góly. Brankář Niemi, který s Chicagem vybojoval Stanleyho pohár v roce 2010, nepůsobil jistým dojmem a právě po čtvrté trefě pustil do hry jedničku Penguins Murrayho. Ten inkasoval ještě v první třetině po přesné střele Sharpa a ve zbytku utkání přidali domácí ještě pět branek, přičemž nevyužili ani jednu z šesti přesilovek. Hattrickem přispěl navrátilec Brandon Saad, Ryan Hartman nasbíral 5 bodů (1+4) a nově sestavený útok Hartman, Schmaltz, Kane se postaral celkem o čtyři góly (4+8). Poprvé v NHL nastoupili Jan Rutta (hned si připsal asistenci u Pánikovy trefy) a Alex DeBrincat, své debuty v chicagském dresu pak prožili Lance Bouma a Connor Murphy.

„Nedá se úplně říct, že jsme ještě naštvaní. Je tu nová sezóna, ale chtěli jsme se na začátek pořádně připravit a dokázat sobě i ostatním, že máme na to, abychom hráli na špičce,“ vyjádřil se Ryan Hartman.

„Jsem nadšený. Jak z hattricku, tak z toho, že jsem opět tady,“ pověděl Brandon Saad. „Nastřílet tři góly a k tomu před takovou kulisou, to je pěkný pocit.“

„Skoro jako by to ani nebyl opravdový zápas, bylo to úžasné, velká zábava,“ řekl Patrick Kane. „Nesnažili jsme se vyhrát co nejvyšším rozdílem nebo jim to dát sežrat, prostě jsme jen hráli hokej a měli radost, že můžeme být zase na ledě.“

„Je to ostuda, po 10 minutách jsme prohrávali o čtyři góly. Upřímně, nevím, co na to říct,“ prohlásil kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. „Dělali jsme chyby a oni je trestali. Někdy vám to projde, ale oni využili úplně všechny. Je to lekce, musíme se z ní poučit. Snad nás to probere.“

Chicagu se proti Pittsburghu dařilo hned od začátku, první třetina se často hrála na jednu branku. Skóre se poprvé změnilo v 7. minutě, když Patrick Kane krásnou přihrávkou kolem přední tyčky nabídl gól Hartmanovi. Na další dva zásahy potřebovali domácí jen o něco více než minutu. Při brejku dva na jednoho vyrazil Niemi Pánikovu střelu, jenže puk se odrazil do sítě od Brandona Saada. O 28 vteřin později vystřihl další fantastickou přihrávku Kane a Schmaltz z ne úplně lehké pozice zamířil přesně. Niemiho o chvíli později vyhnal z branky svou druhou trefou Saad, když si snadno poradil s rozhozenou obranou Penguins poté, co finský brankář vyrazil před sebe lehkou střelu Seabrooka.

Murray si pak sice připsal obtížné zákroky při pokusech Haydena s Hartmanem, na střelu Sharpa z pravého kruhu ale nedosáhl. Do přestávky si tak Chicago odneslo hrozivý náskok 5:0. Pittsburgh dokázal snížit v dvojnásobné přesilovce, kdy zakončil pěknou kombinaci do odkryté branky Phil Kessel, se všemi dalšími pokusy hostujícího celku si ale brankář Corey Crawford dokázal poradil a pod výhru se podepsal 28 úspěšnými zásahy. Krátce po Kesselově gólu potěšil diváky další parádní akcí Kane, když Murrayho překonal perfektní střelou bekhendem. V polovině zápasu pak Hawks přidali dvě rychlé branky a odskočili už na 8:1. První bod v NHL si při své premiéře připsal obránce Jan Rutta, po jehož ráně předložil Schmaltz tutovku Pánikovi. A právě Schmaltz pak z protiútoku napálil Kaneovu přihrávku do sítě poosmé.

Ve třetí třetině uzavřel Saad zblízka hattrick a oslavil tím svůj návrat z Columbusu nanejvýš stylově. A právě Blue Jackets budou v noci na neděli příštím soupeřem Chicaga. Konečnou podobu dal výsledku Brent Seabrook, když v 54. minutě uklidil puk do branky z netradiční pozice na levém křídle.

Rutta odehrál při svém prvním utkání v soutěži 20:45 a byl po Duncanu Keithovi druhým nejvytíženějším hráčem Hawks. Do statistik si připsal +4, menší trest, střelu, hit a blok. Alex DeBrincat nastoupil ve formaci s Anisimovem a Sharpem a při svém debutu zaznamenal během 17:38 celkem +2, dvě střely a čtyři hity. Jedinou kaňkou na utkání jsou zranění Schmaltze a Tannera Kera, oba by však měli být v pořádku.

S kariérou se před zápasem definitivně rozloučil útočník Bryan Bickell, trojnásobný vítěz Stanleyho poháru.