Hlavní Lee, Meier
Čároví Daisy, Devorski
Valtteri Filppula v šanci před brankou Blackhawks

Chicagu se nepovedl zápas ve Philly, poprvé se trefil Murphy

Už ve 24. minutě prohrávali Blackhawks ve Philadelphii o tři branky a výsledek pak nedokázali zvrátit. Nově poskládané útoky příliš nezabraly, přesto zápas ovládla jedna formace – a to ta nejúdernější v domácím dresu. Giroux, Voráček a Couturier třikrát rozebrali chicagskou obranu a každý jednou brankou přispěli k výhře Flyers 3:1. A mohlo být hůř, před druhým gólem chyběly domácím natřikrát jen centrimetry k další trefě a krátce po přestávce orazítkoval Weise tyčku. Ani Hawks nebyli úplně bez šance a do dobrých příležitostí se několikrát dostali Pánik, Saad a Anisimov, Brian Elliott byl však pozorný a připsal si celkem 38 úspěšných zákroků. Inkasoval jen jednou z hole Connora Murphyho, pro kterého to byl první bod za Blackhawks. Jeho první střela byla sice zblokovaná, puk se mu ale příhodně odrazil a Elliott už nestihl zareagovat. „Kdybychom snížili na 3:2, tak nás to nakopne a zatlačíme je. Není snadné hrát s těsným náskokem. V takové chvíli to musíme využít, jenže to se nám nepodařilo,“ vyjádřil se kapitán Toews ke konci druhé třetiny, kdy měli hosté po Murphyho gólu dlouho přesilovku proti třem, ale branku soupeře vůbec neohrozili. „Nesmíme se nechat nahlodat a stále si věřit. Něco tam padne, zvedneme si sebevědomí a pár gólů nám zase dodá energii,“ uzavřel Toews.