Hlavní O’Halloran, Peel
Čároví Cameron, Galloway
Patrick Sharp s Davidem Kämpfem při vítězné brance

Chicago končí nejdelší letošní výjezd výhrou v New Yorku 5:2

Blackhawks se poslední utkání na nejdelším, šestizápasovém, výjezdu v sezoně vydařilo a z New Yorku se domů vrací s výhrou 5:2. Chicago odehrálo povedený zápas, většinou mělo více ze hry a domácí držel v naději na dobrý výsledek jen skvělý výkon brankáře Lundqvista. Na konci první třetiny jej sice zblízka překonal Hinostroza, v další šanci ho ale Lundqvist vychytal a po dvou slibných příležitostech zneškodnil také každému z aktivně hrajícího druhého útoku: Kaneovi, Hartmanovi i Schmaltzovi. Právě Schmaltz vrátil Chicagu v polovině zápasu náskok, puk ale za čáru posunul Staal, když rozhodčí odpustili Hartmanovi krosček. Domácí však znovu rychle srovnali, když přesilovku 5 na 3 využil parádní ranou Zibanejad. Právě v početní výhodě byli Rangers velmi nebezpeční a hosté jim nabídli několik možností po vcelku zbytečných trestech. Solidní výkon mužstva podpořil spolehlivý brankář Glass, ve třetí třetině již neinkasoval a celkem pochytal 23 pokusů. Utkání rozhodl ve 43. minutě povedenou střelou Patrick Sharp a svůj první bod v soutěži zaznamenal po přihrávce český centr David Kämpf (v tomto střetnutí jediný československý hokejista, který za Blackhawks zasáhl do hry). V závěru ještě Hawks přidali dvě trefy do prázdné branky a těšit je může také fakt, že bodovali všichni útočníci kromě Haydena s Boumou. Z výjezdu si Chicago přivezlo slabších pět bodů, výkon proti Rangers je ale dobrým příslibem do budoucna.