Hlavní Pochmara, Rank
Čároví Alphonso, Nansen
Patrick Kane při vítězné brance (© Andrea Cardin/NHLI via Getty Images)

Chicago zahájilo sezonu výhrou v Ottawě 4:3p

Zápas dvou celků, u kterých se očekává, že obsadí spodní příčky tabulky, připomínal na začátek sezony ještě spíše přípravná utkání. Hned od prvních minut měly oba týmy hodně prostoru a řadu šancí, ujala se ale až DeBrincatova schovaná rána a Blackhawks brzy vedli. Jenže zanedlouho Senators srovnali po tečované střele Smitha a rychlou odpověď měli i na trefu Toewse z protiútoku, když si před branku sjel neobsazený Lajoie a radoval se při svém debutu v NHL z gólu. Kunitzovo vyloučení potrestal jen po pár vteřinách White, u tyčky dostal hodně místa, Ward si vybral trochu slabší chvilku a o přestávce domácí měli domácí náskok. Chicagská brankářská posila se ale jinak představila v dobrém světle, ve zbytku zápasu neinkasovala a dala svému týmu šanci na zvrat zejména několika pohotovými přesuny ve druhé části nebo při brejku Dzingela v 52. minutě. Hawks udeřili prakticky vzápětí, kdy Kane našel zpoza branky Seabrooka a ten povedenou ranou srovnal. V prodloužení získal Toews puk a poslal do úniku Kanea, který si zpracoval těžký puk a svou oblíbenou střelou bekhendem zápas ukončil.

Henri Jokiharju (© Andrea Cardin/NHLI via Getty Images)

„Musím být víc v klidu. Někdy chcete tak moc, že se to obrátí proti vám,“ pověděl brankář Cam Ward, který při svém debutu inkasoval třikrát z prvních 10 střel, dalších 15 pokusů ale zneškodnil. „Měl jsem velkou radost, že můžu v prvním utkání sezony nastoupit. Cítil jsem se dobře, ale v první třetině jsem v brance lítal ze strany na stranu. Pak jsem se srovnal a když bylo potřeba, povedl se mi důležitý zákrok.“

„Do třetí třetiny nechcete nikdy jít s tím, že musíte dotahovat. Když si [Seabrook] takhle sjede na kruhy, tak jsme viděli už mnohokrát, že z takové pozice často nemine. Hezky to oslavil, bylo fajn vidět ho, když má takovou radost,“ pochvaloval si Patrick Kane. „Takový konec, když jsme vyrovnali a vyhráli v prodloužení, to nás hodně nakoplo. Zvedne nám to sebevědomí.“

Henri Jokiharju (© Jana Chytilova/Freestyle Photography/Getty Images)

Ke svému prvním zápasu v NHL nastoupili obránce Henri Jokiharju (19) a útočníci Dominik Kahun (23) s Lukem Johnsonem (24). Poprvé za Chicago hráli Chris Kunitz, Brandon Manning a Cam Ward. Jokiharju, 9. nejmladší obránce v historii klubu, hrál ve dvojici s Keithem a strávil na ledě 19:16, během kterých zaznamenal tři střely a tři hity. Kahun se představil ve formaci s Toewsem a DeBrincatem. Celkem odehrál 13:14 a připsal si dva střelecké pokusy a +2. Johnson nastupoval s Krügerem a Martinsenem (později Kanem) v centru čtvrtého útoku a během 8:39 zapsal střelu, hit, menší trest a -1.

Kunitz odehrál ve třetí formaci 13:09 a Manning ve dvojici se Seabrookem 17:57. Po návratu z Arizony oblékl znovu dres Hawks Marcus Krüger a na ledě strávil 8:06.