Hlavní Skilliter, Sutherland
Čároví Mach, Suchánek
Hráči Blackhawks se radují z výhry (© Joe Puetz/NHLI via Getty Images)

Toews nastřílel hattrick a Hawks porazili Blues 5:4p

Dramatické utkání viděli fanoušci v sobotu večer v St. Louis. Blackhawks prohrávali 0:2, do třetí třetiny šli s těsným náskokem, aby kapitán Toews později srovnával na 4:4. V prodloužení pak završil povedenou střelou z brejku hattrick a do zápasu s Torontem nastoupí Chicago s dvěma výhrami v zádech. Do poloviny zápasu na tom byly oba celky podobě, se štěstím se prosadili Toews a Tarasenko, zatímco Parayko s Kanem slavili po vydařených střelách. V polovině zápasu Krüger zakončil přečíslení s Kanem, jenže na začátku třetí části domácí slepenými góly otočili. Podruhé skóroval Tarasenko, když Ward jeho ránu fantasticky vyrazil holí, puk však již přešel čáru a gól byl zpětně uznán. O půl minuty později zamířil přesně obránce Butler, ale Toews brzy srovnal, když se pohotově zorientoval před brankou a uklidil kotouč do sítě. Zatímco Chicago svou přesilovku nevyužilo, Blues byli blízko tomu, aby proměnili svou třetí početní výhodu v utkání a přiblížili se výhře. Jenže hosté těžké chvíle přežili, v prodloužení poté ujel Toews a překonal Allena ranou na lapačku. „Všechno to byly velmi důležité góly, navíc odvedl během střídání spoustu práce, aby se pak objevil před brankou, a v prodloužení se v brejku trefil skvěle,“ chválil Toewse kouč Qeunneville. „Mohlo to být trochu snazší, ale po takových výhrách máme obrovskou radost. Jsme nadšení a můžeme na tom stavět,“ těšil se Patrick Kane. Doplněno: Své první body v NHL zaznamenal obránce Henri Jokiharju.