50 B Crawford (Zraněný)
Hlavní Pollock, St. Pierre
Čároví Alphonso, Miller

Blackhawks zvládli prodloužení s Red Wings

Když ve 22. minutě zvyšoval Patrick Kane už na 4:1, zdálo se, že Blackhawks si z Detroitu odvezou v klidu dva body. Jenže ve třetí třetině domácí třígólové manko smázli a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm si Cam Ward, který celkem pochytal 31 střel, poradil při dvou šancích soupeře a po akci Toewse pak měli Gustafsson s Kanem snadnou úlohu. Kane bodoval v 19. utkání v řadě, ale jeho série zápasů s asistencí skončila na 17. Gustafsson přihrál na tři trefy, na druhé straně zaznamenal asistenci u všech gólů Red Wings Mantha. „Myslel jsem si, že už [Toews] dal gól, jenže pak jsem si všiml, že se tlačí k dorážce. Skvěle přihrál [Gustafssonovi] a ten to posunul na mě. (…) Víme, že umíme hrát líp. Tím spíš, když jsme ve třetí třetině pustili náskok. Teď jsme na místě pro playoff, z toho máme radost. Ale ještě zbývá 21 utkání a v těch musíme podat lepší výkon,“ vyjádřil se Patrick Kane. Po výhře Colorada nad Winnipegem o svou pozici v playoff Chicago zase rychle přišlo, Avalanche mají na 8. příčce také 61 bodů, ale zápas k dobru. Doplněno: Marcus Krüger odehrál 500. zápas v NHL. Drake Caggiula stihl jen pár minut a pak jej z utkání vyřadilo zranění oka.