Lucas Carlsson končí na juniorském šampionátu bez medaile

Švédsko obsadilo na MS juniorů v Kanadě čtvrté místo, když v semifinále podlehlo domácímu výběru 2:5 a v souboji o bronz nestačilo na Rusko 1:2. Poslední chicagský zástupce na turnaji, obránce Lucas Carlsson, tak medaili nezískal. Švédsko sice Rusy přestřílelo 39:26, po riskantní rozehrávce nejmladšího hráče na turnaji Rasmuse Dahlina ale ukončil prodloužení Denis Guryanov. „Vyhráli jsme oba přípravné zápasy před turnajem a pak prvních pět utkání na šampionátu. Vyhráli jsme sedm utkání z devíti, ale teď tu stojíme bez medaile. Něco je špatně, je to velké zklamání,“ prohlásil Jonathan Dahlén, jediný střelec Švédska z duelu o bronz, zatímco Rusové slavili sedmou medaili v řadě. V dramatickém finále s Kanadou byli nakonec šťastnější Američané. Ve druhé třetině smazali dvougólové manko a rychle stáhli i ztrátu 4:2 ve třetí části. V prodloužení gól nepadl a o titulu pak rozhodl v nájezdech, stejně jako v semifinále proti Rusku, Troy Terry.