46 O Crevier (Zdravý)
Hlavní Furlatt, MacPhee
Čároví Gawryletz, Hughes

Connor Bedard rozhodl v prodloužení o výhře nad Winnipegem

Při nepříjemné porážce v St. Louis vstřelil Connor Bedard báječný gól a v produktivní formě pokračoval také po vánočních svátcích, v posledním domácím utkání roku 2023. Chicago díky fantastickému Mrázkovi v brance zvládlo zápas s Winnipegem, když v prodloužení rozhodl o výhře 2:1 svou druhou trefou právě supertalent Bedard. Patnáct minut sice trvalo než se Blackhawks poprvé podařilo ohrozit branku Hellebuycka, zatímco Mrázek si na druhé straně rozhodně nemohl na nedostatek práce stěžovat. Přesto se však domácí ještě před přestávkou ujali vedení: na výlet se do třetiny soupeře vydal obránce Murphy a po jeho přihrávce dostal Bedard puk na třetí pokus do sítě. Mrázka nakonec překonal pouze Barron střelou mezi betony, když ve 24. minutě srovnal na 1:1, všechny další šance Jets ale český gólman zlikvidoval a vytáhl se třeba skvělým přesunem při Ehlersově ráně z voleje. V prodloužení nejprve Korchinski překombinoval přečíslení 3 na 1 a když se hra otočila na druhou stranu, namazal soupeři do velké šance, jenže Chicago přežilo a zápas ukončil až Connor Bedard. Skvělou střelou zápěstím přes obránce využil svou největší zbraň a rychlou ranou nad beton nedal Hellebuyckovi moc příležitostí zasáhnout. Stal se tak třetím nejmladším hokejistou v NHL, kterému se podařilo skórovat v prodloužení zápasu v základní části (nejmladší je Sidney Crosby, druhý pak Jordan Staal). „Bylo to příjemné, obzvlášť před zaplněnou halou. Trefit se v prodloužení je samozřejmě fajn, ale dávat góly je vždycky super pocit,“ pověděl Bedard. „Hlavní je být zdravý. Pokud se cítím dobře, tak vím, že mám na to, abych chytal tak, jak bych chtěl. A věci, které děláme s (trenérem) Jimmym (Waitem) pomáhají, to mi dodává sebevědomí,“ vyjádřil se Petr Mrázek, který se pod výhru podepsal 37 úspěšnými zákroky.