41 O Phillips (Zdravý)
Hlavní Hebert, Sandlak
Čároví McNamara, Smith

Hawks potřetí v řadě trápili favorita, ale opět prohráli

Třetí zápas v řadě za sebou předvedli hokejisté Chicaga velmi dobrý výkon, jenže znovu vstřelili jen jeden gól a přestože se s favorizovaným soupeřem dlouho drželi, nakonec nezískali žádnou bodovou odměnu. Po domácím vítězství nad Calgary si Blackhawks v United Center vyšlápli i na rozjetý Edmonton a s trochou potřebného štěstí dotahovali jen jednogólovou ztrátu, druhou vyrovnávací branku se jim však vstřelil nepodařilo. Utkání ve Winnipegu skončilo stejným hubeným výsledkem 1:2, tentokrát to ale bylo Chicago, kdo muselo bránit.

Po šikovné střele obránce Murphyho nemohli Jets dlouho najít způsob, jak překonat výborného brankáře Mrázka, ale v závěru se jim to povedlo hned dvakrát. Nejprve se na brankovišti uvolnil Vilardi a minutu před koncem vletěl do útočné třetiny Ehlers, aby přesnou ranou rozhodl o tom, že Blackhawks odejdou ze zápasu znovu s prázdnou. A podobně frustrující pocity mohli mít hráči Chicaga také doma v sobotu proti Dallasu. Na první gól se čekalo poměrně dlouho, když třeba z brejku v oslabení neuspěl Vlašić, než ve 33. minutě zakončil Katchouk zblízka Sanfordovu akci. Ve výtečně formě chytajícího Mrázka pokořil až v přesilovce na začátku třetí třetiny Duchene a pět minut před koncem rozhodl o výhře Stars Marchment, když potrestal chybu Setha Jonese na modré čáře. Klíčový obránce Hawks se vrátil na led po měsíční přestávce zaviněné zraněním ramene a trenéři ho rozhodně nešetřili – ve hře strávil celkem 24:12 a připsal tři střely, menší trest a -2. „Cítil jsem se v pohodě, s pohybem a bruslením nebyl problém. Jen občas nějaká nešikovnost, kterou můžu do dalších zápasů vyladit,“ řekl Jones.

„Hráli jsme dobře a za kluky mě to mrzí. Zase nám chyběla koncovka, nedaří se nám dát víc jak jeden gól a to na dobrý výsledek nestačí. A vždycky když uděláme nějakou drobnou chybu, tak dostaneme gól v ten nejhorší čas. Většinou po zápasech do šatny nechodím, ale tentokrát jsem chtěl, aby hráči věděli, že jim věříme a jsme s nimi, že musí sami stále věřit tomu, jakým způsobem teď hrají. Je nepřijatelné, abychom pořád prohrávali a dávali jen po jednom gólu, ale pokud budeme takhle pokračovat, něco z toho určitě vzejde,“ usuzuje s nadějí v hlase trenér Luke Richardson.