41 O Phillips (Zdravý)
Hlavní Blandina, Hanson
Čároví Hunt, O’Quinn

Blackhawks prohráli v Seattlu 2:6

V Seattlu nebylo Chicago úplně bez naděje na dobrý výsledek a přestože gólman Söderblom své spoluhráče příliš nepodržel a na šest obdržených branek se vyhrává těžko, mohou Blackhawks lamentovat především nad špatnou produktivitou. Kraken čekal na vítězství čtyři zápasy a ani proti Chicagu nepodal zrovna ideální výkon, na pohodlné vítězství to ale nakonec stačilo. Domácímu týmu pomohly dva rychlé góly, přesto si Blackhawks dokázali vypracovat řadu slibných příležitostí a především po svých dvou vstřelených brankách zatlačili soupeře do obrany, jenže to bylo málo.

Brzy po Andersonově teči Jonesovy střely následovala přestávka a hlavně pak po ní smolný vlastní gól, kdy Jones při rozehrávce trefil do brusle kolegu Vlašiće. A krátce poté, kdy Foligno na začátku třetí třetiny usměrnil v přesilovce dokonalou přihrávku Kurasheva, přišla rozhodující rána – aktivní Donato, na kterém byla patrná snaha prosadit se proti svému bývalému týmu, z brejku neuspěl a z protiútoku naopak zamířil přesně slovenský útočník Tatar. Zatímco velmi dobře chytající Daccord Donatův blafák lapačkou zneškodnil, Söderblom na střelu Tatara vyrážečkou nedosáhl. Těžko zrovna v této situaci švédského brankáře Hawks vinit, avšak místo kontaktní trefy najednou prohrávalo Chicago o tři góly a a přestože se hráči Hawks dál snažili, konečné skóre určil v 57. minutě opět Tatar.

Zápas se přitom mohl vyvíjet jinak, v přesilovce vychytal Daccord Dickinsona, z brejku se neprosadil obránce Vlašić, Foligno jednou těsně minul a dvakrát ve výborné pozici selhal Entwistle. Nesmíme zapomínat na to, že Chicagu schází zranění Bedard, Hall, Athanasiou, Tyler Johnson a Beauvillier, Reichel seděl znovu jen na tribuně a Foligno se vrátil se zlomeným prstem jen po sedmi vynechaných zápasech, tristní koncovka ale limituje možnosti získat body do tabulky bez ohledu na to, jestli je jinak výkon podařený. I na druhé straně ovšem mohlo padnout víc branek, třeba při vyložené šanci obránce Oleksiaka pomohla Söderblomovi branková konstrukce. Tak jako tak, venku vyhráli Blackhawks naposledy 10. listopadu v Tampě…

„Myslím si, že v obraně jsme prostě nehráli dobře. Měli jsme víc šancí než minule (při porážce 0:2 ve Vancouveru), ale nemůžeme soupeři dovolit tolik jako dneska,“ řekl Joey Anderson. „Jeden gól dali po odrazu od holeně, když šel puk půl metru mimo, a další pak po odrazu od naší brusle a gólmanovy nohy. Kdybychom v podobných situacích měli občas víc štěstí, určitě by nám to pomohlo. Ale někdy ani to nestačí a musíme hrát lépe,“ usuzuje trenér Luke Richardson.