46 O Crevier (Zdravý)
Hlavní Kozari, Schrader
Čároví Apperson, Toomey

Blackhawks se vrací z Edmontonu a Calgary bez gólu

„Chybí nám hráči, kteří umí dávat góly. Před tím se neschováme. V prvním a druhém útoku teď hrají ti, kteří na to úplně nemají, a potřebná produktivita tomu proto schází,“ říká útočník Jason Dickinson. „Můžeme být hrdí na to, co děláme dobře. A pokud děláte dobře to, co umíte, nesmíte se na sebe zlobit. Nemůžete po rybě chtít, aby chodila, prostě to nesvede. Ale plavat umí skvěle. Nebude to vždycky pěkné na pohled, ne vždycky to přinese výsledky. Ale pokud si budeme plnit svoje úkoly dobře, můžeme být se sebou spokojení a zároveň nemít radost z toho, jak to dopadlo.“

Proti rozjetému Edmontonu i v sobotním utkání s Calgary nehráli Hawks znovu špatně, soupeři se často vyrovnali a mohli se opřít o pozorného Mrázka v brance. Jenže nedali ani gól, prohráli 0:3 a 0:1 a na výhru na ledě soupeře čekají už rovných 20 zápasů. Proti Oilers se během střídání elitní pětky domácích bránili silnému tlaku a mohou jen litovat branky Hymana zblízka ve 47. minutě, po které už se naděje na bodový zisk hodně vzdálila. Smutným hrdinou utkání byl na straně Chicaga útočník MacKenzie Entwistle, který jednou trefil tyčku, neproměnil trestné střílení a spálil alespoň jednu další velmi dobrou šanci.

V Calgary měli Hawks v první a druhé třetině celou řadu příležitostí, jenže Markströma nepřekvapili z brejků Kurashev ani dvakrát Katchouk. Krásně se dostali za obranu Flames jak Reichel, tak později obránce Phillips, také oni ale narazili na jistého domácího gólmana. V posledních vteřinách mohl poslat zápas do prodloužení Dickinson, v jinak vlažné třetině třetině si nicméně Blackhawks nic moc nevypracovali a hokejisté Calgary se proto mohli radovat z těsné výhry 1:0.

Díky Utkání hvězd teď mají Hawks delší pauzu na odpočinek a v příštím utkání se představí až 8. února doma v United Center, kde přivítají Minnesotu. V posledních 10 zápasech vstřelili pouze 10 branek, na čtyřzápasovém výjezdu do Seattlu a západní Kanady vyšli třikrát úplně naprázdno a tak tato desetidenní pauza jistě přijde hráčům a trenérům maximálně vhod…