31 B Gray (Zdravý)
Hlavní Dietrich, Love
Čároví Arifi, Offerman

Rockford prohrál první zápas s Grand Rapids 2:3p

Přestože v základní části skončili IceHogs o bod třetí za Grand Rapids, úvodní zápas série hrané na tři výhry odehráli kvůli termínové kolizi u soupeře na domácím ledě. K vítězství to však přes nadějný průběh nakonec nevedlo a po porážce 2:3 v prodloužení teď Rockford čekají dvě střetnutí na ledě Griffins. V prvním utkání se na gól nečekalo dlouho, když už v 5. minutě proměnil Teplý pěknou přihrávku Reichela od zadního mantinelu. Ve druhé části zvýšil povedenou ranou na vyrážečku Sanford, jenže ve třetí dvacetiminutovce dokázali Griffins srovnat skóre. Nejprve dobře chytajícího Staubera překonal z úhlu mezi betony Shine a v 56. minutě připomněl Sanforda Lombardi, který z podobné pozice také zamířil přesně na vyrážečku. Prodloužení ukončil již v 5. minutě nejproduktivnější hráč Grand Rapids Berggren, když se kolem Kaisera natlačil z úhlu k Stauberovi a překonal gólmana Rockfordu mezi betony. IceHogs byli v této chvíli hodně rozčilení, neboť situaci předcházel ostrý zákrok na Seneyho u mantinelu ve středním pásmu. Domácí hokejisté se přestali soustředit na hru, ta ale nebyla přerušena a Berggren v situaci jeden na jednoho z celkem nevinné pozice rozhodl o tom, že do Grand Rapids odjede s náskokem 1:0 na zápasy soupeř.