82 O Jones (Zdravý)
Hlavní McIsaac, Schrader
Čároví Alphonso, Mahon

Chicago porazilo Columbus 5:2 a zvítězilo po osmi zápasech

V předvánočním utkání se v United Center střetli dva hlavní adepti na první příčku v příštím draftu. Zatímco Blackhawks spadli po sérii 8 proher na úplně poslední místo tabulky, Blue Jackets jsou na tom nyní po šestizápasové šňůře bez výhry jen o dvě pozice lépe. Do poloviny zápasu nicméně nic nenaznačovalo tomu, že spolu právě tato mužstva soupeří o post nejhoršího celku soutěže – Chicago uteklo do čtyřbrankového náskoku a hostující tým drtilo na střely 20:5. Po třech dlouhých týdnech se z gólu opět radoval Kane, z ideálních pozic skórovali Domi a Athanasiou a ve 24. minutě vyhnal Tarasova z branky Jackets Raddysh, když zakončil pohlednou kombinaci na jejímž začátku stál gólman Stalock. Ten se vrátil do domácího brankoviště poprvé od zranění, které utrpěl na začátku listopadu a k výhře pomohl 27 zákroky. Vítězství se však nakonec nerodilo tak hladce, jak se v 25. minutě mohlo zdát. Výraznou střeleckou převahu si vypracovali i hosté, Hawks soupeři nabídli několik přesilovek a po gólech Marchenka s Björkem se schylovalo k dramatu. To nicméně v 53. minutě domácí definitivně odmítli přesilovkou trefou Toewse, kterému parádní přihrávkou připravil vyloženou šanci Kane. Jak Kane, tak Toews si připsali po třech bodech a výrazně tak pomohli Chicagu utnout sérii 8 porážek v řadě. Po 32 zápasech však mají Hawks na kontě jen osm výher a s 20 body jsou nadále nejslabším celkem letošní sezony NHL. „Musel jsem se trochu dostat do tempa, ale byl to od nás povedený zápas. Hráli jsme v rychlosti a vytvářeli jsme si šance, pěkně se na to z mého místa dívalo. Měli sice nějaké přesilovky, jenže nás všechny určitě těší, jak jsme se rvali jeden za druhého, to ke sportu a k životu patří. Dneska to bylo dobré,“ pochvaloval si brankář Stalock.