46 O Crevier (Zdravý)
Hlavní Schrader, Skilliter
Čároví Alphonso, Apperson

Po třech měsících oslavili Blackhawks výhru venku

Celkem 22 zápasů v řadě na ledech soupeřů Blackhawks prohráli, než se jim podařilo v úterý večer zvítězit v Tempe v Arizoně. Coyotes to Chicagu usnadnili několika tresty a protože přesilovky vyšly Blackhawks v tomto střetnutí mimořádně efektivně, byla z toho nakonec výhra 5:2. V první třetině otevřel skóre při dvojnásobné početní výhodě Seth Jones, jehož ránu si do sítě smolně tečoval domácí obránce. Na tuto, i druhou branku Foligna, který lehce usměrnil Bedardovu přihrávku, sice ještě Arizona odpověděla, další dva přesilovkové zásahy stále ve druhé dvacetiminutovce však Chicagu získaly rozhodující náskok. Podobně jako Foligno se zblízka prosadil Dickinson a jen pár vteřin pak stačilo Kurashevovi, když na jeho bombu bez přípravy Ingram nedosáhl. Hawks se mohli opřít o pozorný výkon brankáře Söderbloma, který pochytal celkem 37 střel Coyotes, a udělali si radost nejen tím, že konečně přetrhli nelichotivou šňůru venkovních porážek, ale také tím, že hned druhý den dokázali hodit za hlavu v krátké době druhou bídnou prohru s favorizovaným Coloradem 0:5. Od 20. ledna, kdy Chicago porazilo New York Islanders v prodloužení 4:3, mají Hawks smutnou bilanci pouhých dvou výher a k tomu 15 prohraných zápasů. Úterní večer patřil v tomto ohledu v letošní sezoně k těm radostnějším. „V rámci celé sezony to není moc, sice jen jedno vítězství, ale měli jsme teď hodně porážek a proto je fajn, když si můžeme připsat pár bodů a trochu si tím vylepšit náladu. Po dlouhé době nás čeká veselejší let,“ řekl Connor Bedard a pochválil brankáře Arvida Söderbloma: „Chytal fakt skvěle. Odehráli jsme už spoustu zápasů, kdy nás držel nad vodou a kdy jsme mu to nedokázali vrátit. Dneska byl náš nejlepší hráč, takže rádi vidíme, že si mohl konečně užít výhru.“