Dánsko PK From 3 2 1 3 0 0 0 0 0 4 50,0
Švédsko O Carlsson 7 1 3 3 4 9 0 0 0 10 11,1
Slovensko LK Bondra 5 0 0 0 2 -4 0 0 0 5 0,0

Lucas Carlsson končí na juniorském šampionátu bez medaile

Švédsko obsadilo na MS juniorů v Kanadě čtvrté místo, když v semifinále podlehlo domácímu výběru 2:5 a v souboji o bronz nestačilo na Rusko 1:2. Poslední chicagský zástupce na turnaji, obránce Lucas Carlsson, tak medaili nezískal. Švédsko sice Rusy přestřílelo 39:26, po riskantní rozehrávce nejmladšího hráče na turnaji Rasmuse Dahlina ale ukončil prodloužení Denis Guryanov. „Vyhráli jsme oba přípravné zápasy před turnajem a pak prvních pět utkání na šampionátu. Vyhráli jsme sedm utkání z devíti, ale teď tu stojíme bez medaile. Něco je špatně, je to velké zklamání,“ prohlásil Jonathan Dahlén, jediný střelec Švédska z duelu o bronz, zatímco Rusové slavili sedmou medaili v řadě. V dramatickém finále s Kanadou byli nakonec šťastnější Američané. Ve druhé třetině smazali dvougólové manko a rychle stáhli i ztrátu 4:2 ve třetí části. V prodloužení gól nepadl a o titulu pak rozhodl v nájezdech, stejně jako v semifinále proti Rusku, Troy Terry.

Švédi vyřadili Slovensko a zahrají si o finále s Kanadou

Švédsko si ve čtvrtfinále poradilo se Slovenskem vysoko 8:3 a jednou asistencí se na výhře podílel také obránce Lucas Carlsson (16:12). Radovan Bondra odehrál 14:48 (+1) a ani v pátém utkání na turnaji nebodoval. Dánsko prohrálo s Ruskem 0:4 a Mattias From (19:14) si kromě jedné střely připsal hned -3. Rusko se v semifinále střetne s USA, druhou dvojici tvoří Švédsko s pořádající Kanadou. Ve zbývajících čtvrtfinálových zápasech vyřadily USA Švýcarsko 3:2 a Kanada Českou republiku 5:3.

Švédsko vyhrálo skupinu A a zahraje si se Slovenskem

Švédsko porazilo v sobotu Českou republiku 5:2 a po vítězství ve skupině A narazí ve čtvrtfinále na Slovensko. Lucas Carlsson v utkání nebodoval, byl však nejvytíženějším hokejistou svého týmu a do statistik si připsal si +2. V hodnocení +/- tak má po čtyřech duelech na kontě +9 a je lídrem šampionátu! Slovensko prohrálo s Ruskem 2:0 a do playoff jde ze 4. místa v tabulce skupiny B. Dánové byli ve skupině A překvapivě druzí a ve čtvrtfinále změří síly právě s Ruskem.

Mattias From slaví svou branku na 4:1

Mattias From se opět trefil, Dánové ale prohráli se Švýcary

Mattias From skóroval ve druhém utkání v řadě a když na začátku druhé třetiny zvyšoval už na 4:1 pro Dánsko, zdálo se, že nic nestojí v cestě jeho týmu za vítězstvím. Jenže Švýcarsko nakonec dokázalo srovnat a další bod si připsalo za výhru po nájezdech. From kromě gólu zaznamenal i asistenci, +2 a dvě střely. Na ledě strávil 22:09 a byl jednoznačně nejvytíženějším útočníkem Dánska. Radovan Bondra se v duelu s Lotyšskem bodově neprosadil, přestože byl také nejnasazovanějším útočníkem svého týmu (19:38). Po utkání, ve kterém vystřelil třikrát na branku soupeře, se mohl radovat z výhry 4:2 a postupu Slovenska do playoff.

Mattias From rozhodl zápas proti Česku

Dánský útočník Mattias From naskočil do turnaje poprvé od zranění a hned se stal hrdinou svého týmu v duelu s Českou Republikou. Dánové navázali na překvapivou výhru proti Finsku a český celek porazili po prodloužení 3:2. From se protáhl kolem českého kapitána Hronka a bekhendem překonal náhradního brankáře Vladaře, který dostal přednost před jedničkou Škarkem. From jinak v utkání odehrál 18:27 a připsal si +1.

Lucas Carlsson se raduje ze své branky na 4:2

Lucas Carlsson přispěl gólem k výhře nad Švýcary

Obránce Lucas Carlsson se trefil tři minuty před koncem parádní ranou po vhazování a určil tak konečné skóre zápasu mezi Švédskem a Švýcarskem. Při výhře Tre Kronor 4:2 odehrál Carlsson 15:49 a kromě dvou střeleckých pokusů zaznamenal +3. Radovan Bondra zapsal při porážce Slovenska s USA 5:2 dva záporné body a na ledě strávil celkem 13:11. Dánsko dopsalo na soupisku útočníka Rögle Mathiase Froma. Ten se zranil na tréninku před dvěma týdny a teprve po včerejší výhře Dánů nad Finskem se mohl do tréninkového procesu opět plně zapojit. ➜ Více

Lucas Carlsson v utkání s Dánskem

Juniorský šampionát začal se dvěma hokejisty Blackhawks

V pondělí bylo v Montréalu a Torontu zahájeno juniorské Mistrovství světa a turnaje se zúčastní také dva zástupci Chicaga: slovenský útočník Radovan Bondra (Vancouver) a švédský obránce Lucas Carlsson (Brynäs). Právě druhý jmenovaný zasáhl do hry hned úvodní den a jednou asistencí se podílel na výhře nad Dánskem 6:1. Slovensko se poprvé představí dnes proti Kanadě, která si včera poradila s Ruskem 5:3. Česká republika po nevydařené přípravě překvapila, když porazila obhájce z Finska 2:1. Američané, do jejichž sestavy se nevešli ani produktivní útočník Alex DeBrincat (Erie), ani obránce Chad Krys (Boston University), zahájili výhrou 6:1 nad Lotyšskem. Na turnaji se nakonec nepředstaví švédský útočník John Dahlström (Medicine Hat) a v dánské nominaci, kde je dosud jedno místo volné, schází útočník Mattias From (Rögle).