Tyler Motte v šanci před brankou Dominika Furcha

Panarin, Pokka, Motte a Hinostroza v boji o medaile

Česká reprezentace sice zvítězila v moskevské skupině, ve čtvrtfinále však po nájezdech prohrála s USA 2:1 a na turnaji končí. Tyler Motte odehrál 15 minut a v prodloužení měl jednu velmi dobrou příležitost, Vince Hinostroza strávil ve hře o dvě a půl minuty méně a připsal si +1, když byl na ledě při vyrovnávací trefě Matthewse. V semifinále se Američané střetnou s Kanadou, která přehrála Švédsko 6:0. Erik Gustafsson nastoupil jen na několik střídání za rozhodnutého stavu. Finsko postoupilo po výhře 5:1 nad Dánskem, Ville Pokka odehrál 15:40 (nejméně z finských zadáků) a zaznamenal +2. O postup do finále se Finové utkají s domácím Ruskem, které večer otočilo zápas s Německem a nakonec se radovalo z výhry 4:1. Artemi Panarin nebodoval, jeho útok se ale postaral o tři gólové zásahy ve druhé třetině. Christian Ehrhoff odehrál 23:13, opět byl nejnasazovanějším hráčem svého týmu a po utkání byl vyhlášen jedním ze tří nejlepších hokejistů Německa na turnaji.