Artemi Panarin při své šesté brance na turnaji

Artemi Panarin vybojoval bronz, Kanaďané se radují z titulu

Ve finálovém utkání zvítězila Kanada nad Finskem 2:0 a oplatila svému soupeři porážku z petrohradské základní skupiny. Kanaďané získali v první třetině náskok po trefě McDavida a Finy pak už k ničemu nepustili. Ville Pokka pobyl na ledě 20 minut a byl po Lindellovi druhým nejvytíženějším obráncem stříbrného celku. V utkání o bronz si domácí Sborná spravila chuť z neúspěšného semifinále a reprezentaci USA porazila vysoko 7:2. Artemi Panarin zvýšil z dorážky poté, co se puk odrazil od tyčky, na 5:1 a přidal další dvě asistence. Na turnaji zaznamenal celkem 15 bodů (6+9) a byl druhým nejproduktivnějším hokejistou šampionátu. Dohromady se spoluhráči z útoku Shipachyovem a Dadonovem nasbírali v 10 zápasech celkem 46 bodů (18+28)! Tyler Motte odehrál 15:36, po Matthewsovi s Larkinem nejvíc z amerických útočníků, do statistiky se však nezapsal. Vince Hinostroza do hry nezasáhl.