Marcus Krüger se raduje z úvodní finálové trefy

Krüger je mistrem světa, medaili má i Panarin

Přestože odehrál jen 14 minut, byl v Marcus Krüger ve finálovém střetnutí mezi Švédskem a Kanadou hodně vidět. Do utkání nastoupil ve čtvrtém útoku s Erikssonem Ekem a Lundqvistem a právě ve dvojici se švédským kapitánem se zapojili do akce, po které padl v závěru druhé třetiny první gól. Švédsko hrálo v oslabení, k puku se ale na modré čáře dostal Hedman a jeho nahození před Pickardem nepříjemně skočilo. Kanadský brankář byl však ve zbytku utkání bezchybný a protože Lundqvista na druhé straně překonal pouze zblízka O’Reilly, dospělo utkání do prodloužení. V něm měl Krüger výbornou střeleckou pozici, jenže stejně jako Killorn těsně minul. V nájezdech se prosadili Bäckström a Ekman-Larsson, Kanaďané neuspěli ani jednou a z 10. titulu se tak raduje Švédsko. Artemi Panarin přihrál na jeden gól v utkání o bronz a se 17 body (4+13) se stal nejproduktivnějším hráčem šampionátu. Zároveň byl po finále vyhlášen nejlepším útočníkem a zařazen do All-Stars týmu. Rusové vedli nad Finskem v polovině zápasu 4:0, nakonec ale vybojovali třetí místo výsledkem 5:3.

Do All-Stars týmu byli kromě Panarina vybráni brankář Andrei Vasilevski, obránci Dennis Seidenberg a Colton Parayko a útočníci Nate MacKinnon s Williamem Nylanderem. Poslední jmenovaný dále získal cenu pro nejužitečnějšího hráče mistrovství.