Artur Kayumov

Česká reprezentace porazila na úvod MS juniorů Rusko 5:4

Česká juniorská reprezentace zahájila šampionát výhrou na favorizovaným Ruskem 5:4. Andrei Altybarmakyan byl ve 4. minutě vyloučen za hákování a český tým se v přesilovce ujal vedení, právě po jeho tečované střele ale Rusové brzy srovnali. Olomoucký obránce Jakub Galvas byl ve třetí třetině nejnasazovanějším hráčem svého týmu (celkem strávil na ledě 19:45) a přihrávkou se podílel na gólu, po kterém šli Češi do trháku 5:2. Artur Kayumov, jediný z pětice hráčů Blackhawks na turnaji, kterého si Chicago vybralo na draftu už v loňském roce, v závěru snížil a při hře bez brankáře přihrál na kontaktní branku, jenže na vyrovnání už Rusové nedosáhli. Doplněno: Henri Jokiharju se trefil v přesilovce tečovanou ranou od modré, Finsko ale podlehlo Kanadě 2:4. Jokiharju, poslední jednička Hawks na draftu, strávil na ledě 25:05 (z toho v první třetině těžko uvěřitelných 12:07!) a připsal si tři střelecké pokusy.