Parker Foo vstřelil první čínský olympijský gól

Útočník Parker Foo, kterého si Chicago vybralo v 5. kole draftu 2017, se stal první hráčem čínské hokejové reprezentace, který se trefil v olympijském utkání. Na konci druhé třetiny zápasu s Německem snížil Foo dorážkou zblokované střely Jakea Cheliose, prohře 2:3 ale nezabránil. V zápasech s USA a Kanadou prohrál domácí výběr bez vstřeleného gólu 0:8 a 0:5, do předkola vstoupí z posledního místa a v úterý jej proto čeká odveta s kanadskou reprezentací. Brankář Drew Commesso do zámořského derby nezasáhl a na led se vrátil až do zápasu s Německem, ve kterém pomohl Američanům k výhře 3:2 celkem 24 zákroky. Artur Kayumov, který v pondělí oslavil 24. narozeniny, stihl při výhře nad Dánskem 2:0 jen jediné střídání než jej ze hry vyřadilo zranění ruky. Do zápasu s českým týmem, který ruská reprezentace prohrála v prodloužení 5:6, již nezásahl vůbec. Jak Američané, tak Rusové mají v úterý volno, společně se Švédskem a Finskem si na své soupeře do čtvrtfinále teprve počkají.