Patrick Kane

Kane a Švédi se radují, Slovensko selhalo se Slovinskem

Hráči Blackhawks zažili v sobotu celou škálu emocí. Do hry se jich zapojilo hned 6, volno měli Kanaďané a Michal Rozsíval byl na české střídačce jen připraven jako sedmý obránce. Švédsko po vybojované výhře s Lotyšskem 5:3 slaví 1. místo ve skupině a postup do čtvrtfinále, hráči Chicaga ale nebodovali. Hjalmarsson s Oduyou odehráli nejméně ze švédských dvojic, Krüger strávil na ledě 13:34 a vyfasoval jeden menší trest za držení. V utkání USA s Ruskem byl hodně vidět Patrick Kane, 5x vystřelil, v 50. minutě připravil gól Pavelskimu, ještě před koncem třetí třetiny mohl rozhodnout a šanci měl i v prodloužení, kdy šel sám proti Bobrovskému. Víc než Kane (20:09) odehráli jen obránci McDonagh a Suter. O výhře USA 3:2 rozhodl v osmé sérii nájezdů Oshie, když proměnil 4 ze 6. Hossa (4 střely) s Handzušem (2 střely) byli jasně nejnasazovanějšími útočníky Slovenska, oba si ale připsali -1 a Slovinsko se radovali z překvapivé výhry 3:1.