Nick Schmaltz při své brance do sítě ČR

Schmaltz, Tuulola a Forsling si zahrají o medaile

Nick Schmaltz se ve čtvrtfinále podílel na debaklu České republiky 7:0 jednou trefou a dvěma přihrávkami. Už v 6. minutě ukázal svou šikovnost před Vaněčkovou brankou a později si připsal asistence u dvou přesilovkových gólů Matthewse. Po pěti zápasech má tak Schmaltz na kontě 5 bodů (2+3) a může se těšit na úterní semifinále s Ruskem, které na poslední chvíli zachránilo duel s Dánskem a nakonec postoupilo po výhře 4:3 v prodloužení. Ani Slovensko Radovana Bondry se ve čtvrtfinále ze vstřeleného gólu neradovalo, po výhře 6:0 postupují Švédi s Gustavem Forslingem v sestavě, ten se ale tentokrát do statistik nezapsal. Napínavé střetnutí odehráli Finové s Kanadou, domácí celek zvítězil 6:5 a čeká jej tedy severské derby. Obránce Joni Tuulola si připsal svůj první bod na turnaji a +3. Finsko ztrácelo v polovině první části už 0:2 a ve 3. třetině poté Kanaďané dvakrát srovnali, jenže v 55. minutě rozhodl pěknou střelou mladý útočník Laine.