O Světový pohár se utkají Kanada s Evropou

Kanada porazila v prvním semifinále Rusko 5:3 a ve finálové sérii na dvě vítězství vyzve Výběr Evropy, který si poradil v souboji se Švédskem až v prodloužení 3:2. Jonathan Toews odehrál 19:18, po Bergeronovi druhou největší porci minut z kanadských útočníků, a připsal si +1. V dresu Sborné se střelecky prosadil Artemi Panarin, jeho snadná dorážka však přišla pozdě, při hře bez gólmana snížil až 9 vteřin před koncem zápasu. Na ledě strávil 18:31. Artem Anisimov odehrál přesně o dvě minuty více a kromě pěti ran na branku Careyho Price zaznamenal -2. Marián Hossa strávil na ledě 19:40, při výhře Evropy se však do statistik zapsal jen jedním menším trestem. Semifinálový úspěch Evropy měl i tak výraznou slovenskou stopu, dvěma góly totiž vystřelil postup Tomáš Tatar. Hjalmarsson s Krügerem nebodovali.