Jakub Galvas si na MSJ zahraje o medaili

Český obránce Jakub Galvas byl u čtvrtfinálové výhry nad Finskem 4:3 po nájezdech a může se těšit na boje o medaile. Český národní tým tahal proti Finsku za kratší konec, výborný výkon gólmana Kořenáře mu však udržel naději a v 58. minutě srovnal při powerplay tečí Galvasova nahození Zadina. V nájezdech uspěli Češi Reichel s Nečasem a protože za Finsko se prosadil jen Vesalainen, mohla postup oslavit Česká republika. Galvas strávil na ledě 25:30 a kromě jedné asistence se do statistik nezapsal. Doplněno: Do semifinále postoupili také Kanada, Švédsko a USA. Tim Söderlund připravil dvě branky a byl tak výraznou postavou svého týmu při výhře 3:2 nad Slovenskem. Na ledě strávil 11:28 a dále zaznamenal +2, menší trest a dvě střely. Andrei Altybarmakian vyrovnal po krásné individuální akci na začátku třetí třetiny, Američané ale souboj s Ruskem zvládli a postoupili po výhře 4:2. Altybarmakyan odehrál 12:57 a připsal si tři střelecké pokusy a -1. Artur Kayumov byl s 20:02 nejvytíženějším útočníkem Sborné, do statistik si však zapsal jen jednu střelu a -1.